موج
کدخبر : ۳۶۴۵۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364564

جهانگیر شهبازی:

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کوثر گفت: به زودی موزه تاریخی شهرستان کوثر به عنوان فاز اول موزه شهرستان به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، جهانگیر شهبازی ، رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان کوثر گفت: در راستای حفاظت و نمایش آثار باستانی و تاریخی شهرستان کوثر و توسعه گردشگری منطقه، موزه آثار تاریخی و باستانی به عنوان فاز اول موزه شهرستان به زودی راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: شهرستان کوثر بر اساس شواهد و آثار موجود یکی از تاریخی‌ترین مناطق کشور است، به طوری که تا عصر آهن و حتی قبل‌تر از آن شواهدی دال بر زندگی و تمدن در این منطقه وجود دارد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان کوثر گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده به‌زودی کاوش و گمانه‌زنی‌های باستان‌شناسی در یکی از آثار مهم تاریخی شهرستان آغاز می‌شود که ارزش تاریخی منطقه را دوچندان خواهد کرد.

شهبازی بیان کرد: مرمت آثار تاریخی نیز در دستور کار این اداره است که در این زمینه با هماهنگی‌های انجام شده اقدامات انجام خواهد شد تا در زمینه حفاظت و حراست از آثار تاریخی اقدام شود.

وی ادامه داد: براساس هدفگذاری‌های انجام شده پس از افتتاح بخش موزه تاریخی، بخش‌های موزه مردم‌شناسی و صنایع‌دستی نیز راه‌اندازی خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها