موج
کدخبر : ۳۶۴۵۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364516

افتتاح اولین موسسه مشاوره و کاریابی بین المللی در یزد؛

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد موسسات کاریابی بین المللی را به عنوان یکی از مراجع غیر دولتی دانست و افزود: این موسسات با عقد قراردادی قانونی متقاضیان را برای پیدا کردن کار در کشور مورد نظر هدایت و راهنمایی می کنند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، اولین موسسه مشاوره شغلی و کاریابی بین المللی در استان یزد به مناسبت دهه مبارک فجر توسط سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد.

در حاشیه افتتاح این موسسه، عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد موسسات کاریابی بین المللی را به عنوان یکی از مراجع غیر دولتی دانست و افزود: این موسسات با عقد قراردادی قانونی متقاضیان را برای پیدا کردن کار در کشور مورد نظر هدایت و راهنمایی می کنند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نوع فعالیت و وظایف کاریابی بین المللی گفت: ثبت نام از متقاضیان کار جهت به کارگماری در بازار کار خارجی، مشاوره شغلی و حرفه ای جویندگان کار در خارج از کشور، شناخت بازار کار خارجی و کسب فرصت های شغلی مناسب در خارج از کشور به منظور اعزام نیروی کار واجد شرایط از وظایف و فعالیت های مهم یک موسسه کاریابی بین المللی محسوب می شود.

وی در خصوص تعداد کاریابی های بین المللی مجاز در کشور گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هر سال لیستی از دفاتر دارای مجوز را منتشر می کند که در حال حاضر 172 موسسه در ایران دارای مجوز رسمی برای کاریابی در خارج از کشور می باشند؛ امروز شاهد افتتاح اولین کاریابی خارجی در استان یزد به نام ایساتیس به مدیریت فنی خانم صفورا بحرالعلومی هستیم که کشور هدف این کاریابی، کانادا است.

تشکری در پایان خاطرنشان کرد: در استان یزد تعداد 29 کاریابی داخلی وجود دارد که از این بین 8 کاریابی صرفا به صورت الکترونیکی، 15 کاریابی به صورت فیزیکی و 6 کاریابی به صورت فیزیکی – مجازی فعالیت می کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها