موج
کدخبر : ۳۶۴۳۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364342

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آبفای همدان خبر داد

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به اینکه روستای ارزانفود تحت پوشش تصفیه خانه و شبکه جمع آوری فاضلاب قرار می گیرد، گفت: این پروژه از پیشرفت ۹۶ درصدی برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، فرهاد بختیاری‌فر،  معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به اینکه  روستای ارزانفود تحت پوشش  تصفیه خانه و شبکه جمع آوری فاضلاب قرار می گیرد، گفت: تاکنون یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان اعتبار صرف پروژه مذکور شده و  این پروژه با هزینه کرد ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار دیگر وارد مدار بهره برداری می شود

فرهاد بختیاری‌فر با اشاره به اینکه در حال حاضر ۰.۸ درصد از جمعیت روستایی همدان تحت پوشش شبکه های جمع آوری فاضلاب قرار دارد که این عدد در میانگین کشوری معادل ۰.۵ درصد جمعیت است، تأکید کرد: خدمت رسانی به مشترکین روستایی در اولویت اقدامات ما قرار دارد در همین راستا پروژه احداث تصفیه خانه و شبکه جمع آوری فاضلاب روستای ارزانفود در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی ۹۶ درصد دردست اجراست که انتظار می رود تا پایان سال جاری این پروژه وارد مدار بهره برداری شود.

وی با اشاره به اینکه از سال ۸۷ پروژه ایجاد تصفیه خانه و شبکه جمع آوری فاضلاب در روستای ارزانفود کلید خورد، خاطرنشان کرد: تاکنون یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان اعتبار صرف پروژه مذکور شده و  این پروژه با هزینه کرد ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار دیگر وارد مدار بهره برداری می شود. با بهره برداری از این پروژه ۲۴۰۶ نفر از جمعیت روستای ارزانفود تحت پوشش  تصفیه خانه و شبکه جمع آوری فاضلاب قرار می گیرند.

بختیاری فر همچنین با اشاره به دیگر روستاهای بالادست سداکباتان و پیشرفتی ۴۲ درصدی پروژه تصفیه خانه روستای ابرو و بهره برداری از آن در سال آینده، از پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه احداث تصفیه خانه و شبکه جمع آوری فاضلاب در روستای یلفان و بهره برداری از آن در سال پیش رو خبر داد و اضافه کرد: مطالعات توجیهی ایجاد تصفیه خانه فاضلاب در سه روستای ورکانه، شمس آباد و تکمه داش نیز آغاز شده است.

وی در بخش دیگری ضمن اشاره به سایر اقدامات انجام شده در دیگر روستاها گفت: در حال حاضر مطالعات ایجاد شبکه جمع آوری فاضلاب در روستاهای مهدی آباد و یکن آباد در دست انجام است که با اجرای پروژه های مذکور در مجموع ۵۱۲۷ نفر از جمعیت روستایی استان از خدمات شبکه جمع آوری فاضلاب برخوردار خواهند شد.

وی درباره روستاهای مهاجران و درگزین نیز توضیح داد: به تازگی قرارداد مطالعاتی احداث تصفیه خانه و شبکه جمع آوری فاضلاب در روستای مهاجران منعقد شده ضمن اینکه در روستای درگزین نیز مطالعات توجیهی با پیشرفت ۴۵ درصد در حال انجام است.

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان همدان از اجرای مطالعات توجیهی احداث تصفیه خانه و شبکه جمع آوری فاضلاب با پیشرفت در روستای دمق خبر داد و بیان کرد: این مطالعات با پیشرفت ۳۰ درصد در حال انجام است همچنین اجرای خط انتقال در لالجین نیز در مرحله مطالعاتی است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی شرکت آبفای استان همدان، وی اظهار کرد: مطالعات احداث تصفیه خانه در دو روستای انصار و سنگستان با پیشرفت ۸۰ درصد در حال انجام است که با بهره برداری از پروژه مذکور در مجموع ۳۷۴۴ نفر از جمعیت روستایی استان تحت پوشش خدمات جمع آوری فاضلاب قرار می گیرند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها