موج
کدخبر : ۳۶۳۴۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363486

رئیس اداره برنامه بودجه و جذب سرمایه اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد:

رئیس اداره برنامه بودجه و جذب سرمایه اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان از جذب بیش از ۲ هزار میلیارد ریال اعتبارات عمرانی در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مهدی سینائی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان دو هزار و ۳۲۴ میلیارد ریال اعتبار عمرانی اخذ کرده است که نسبت به دهه اخیر بی نظیر بوده است.

وی با بیان اینکه عملکرد سال جاری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در جذب اعتبارات عمرانی نسبت به دهه اخیر بی نظیر بوده است، عنوان کرد: اعتبارات عمرانی اخذ شده از ردیف‌های اعتبارات استانی و ملی بوده که سهم اعتبارات استانی به مبلغ ۲۶۹ میلیارد ریال  و سهم اعتبارات ملی دو هزار و ۵۵ میلیارد ریال است.

رئیس اداره برنامه بودجه، جذب سرمایه و تجهیز منابع اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان داشت: این اداره کل در کنار اعتبارات ابلاغی، بخشی از مطالبات پیمانکاران را از طریق تهاتر با بدهی‌های بانکی و مالیاتی پرداخت کرده است.

وی افزود: در راستای تسریع در تکمیل پروژه‌های راهسازی از ابتدای امسال تا کنون مبلغ ۱۱۳ میلیارد ریال بابت تامین  قیر به پروژه‌های فعال اختصاص داده شده است.

سینائی در خصوص وضعیت اعتباری پروژه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در سال جاری مقرر است حدود دو هزار و ۱۸۵ میلیارد ریال به پروژه های زیر ساختی و راهسازی و ۱۲۸ میلیارد ریال به پروژه‌های شهرسازی اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت این اداره کل پرداخت مطالبات پیمانکاران و فعال نمودن پروژه‌ها است اذعان داشت: برخی از پروژه‌های مهم شامل "باند دوم اصفهان-اردستان با ۲۳۰ میلیارد ریال پرداخت اعتبار، پروژه تونل خوانسار به بوئین و میاندشت پس از سال‌ها رکود اجرایی با پرداخت حدود ۴۵۰ میلیارد ریال، کمربندی خوانسار با پرداخت ۱۶۰ میلیارد ریال و باند دوم مبارکه بروجن با ۱۲۳ میلیارد ریال در حال تکمیل است.

این مقام مسئول افزود: اعتبار مطالبات برخی از پروژه‌های مهم استان شامل پل‌های کلیشاد و آبنیل ، باند دم بادرود کاشان، باند دوم کاشان– برزک، باند دوم نائین-انارک–خور طبس و سایر پروژه‌های مهم راهسازی تامین شد و عملیات اجرایی آن در جریان است.

وی بیان داشت: در بخش ساختمان‌های دولتی در سال جاری پروژه‌های مهمی از جمله ساختمان مدیریت بحران استانداری‌، فرمانداری اصفهان و فرمانداری اردستان و سایر ساختمان‌های دولتی که این اداره کل مجری آن بوده با اعتباری افزون بر ۹۰ میلیارد ریال در دست تکمیل است.

رئیس اداره برنامه بودجه، جذب سرمایه و تجهیز منابع اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: امسال اعتبارات حوزه شهرسازی نسبت به سال گذشته ۳۰۰ درصد رشد داشته که این اعتبارات از محل‌های ملی و استانی بوده و به لطف خدا با جذب آن شاهد توسعه هرچه بیشتر در حوزه عمران شهری خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها