موج
کدخبر : ۳۶۲۵۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362519

جمیل شوهانی خبر داد:

رئیس اداره بازرگانی خارجی صنعت، معدن و تجارت استان ایلام با اشاره به اینکه مرزنشینان استان برای بهره‌مندی از خدمات کارت مرزنشینی اقدام به فعالسازی کارت ها خود کنند، گفت: بیش از 35 درصد کارت‌های مرزنشینی در ایلام فعال است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، جمیل شوهانی با بیان اینکه مرزنشینان برای بهره‌مندی از خدمات کارت مرزنشینی باید از طریق دفاتر پیشخوان اقدام به تمدید و فعالسازی کارت های خود کنند، افزود: برای 75 هزارو 547 خانوار ساکن در شهرستان‌های دهلران، مهران، ملکشاهی و چوار کارت مرزنشینی صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه از مجموع این کارت‌ها هم اکنون 25 هزار و 547 کارت معادل 35 درصد فعال می باشند، اظهار داشت: این کارت برای ارائه خدمات و بهره مندی از معافیت گمرکی برای مرزنشینان صادر شده است و افرادی که اعتبار کارت آنها به پایان رسیده برای تمدید آن اقدام کنند.

وی ادامه داد: مرزنشینان برای بهره‌مندی از خدمات کارت مرزنشینی باید به بخشداری محل زندگی مراجعه و پس از احرازهویت؛ شخصا یااز طریق دفاتر پیشخوان اقدام به فعالسازی کارت مرزنشینی نمایند و از مزایای معافیت گمرکی و صادرات و واردات کالا بهره مند شوند.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت ایلام از صدور و تمدید ۵۹ فقره کارت بازرگانی از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: در 8 ماهه اول سال جاری ۵۹ فقره مجوز کارت بازرگانی در استان ثبت شده که از این تعداد 11 فقره صدور و 48 فقره تمدید می باشد که از ابتدای امسال تاکنون انجام گرفته است.

رئیس اداره بازرگانی خارجی صنعت،معدن و تجارت استان ایلام با بیان اینکه عملیات صدور کارت بازرگانی فقط در سامانه یکپارچه اعتبار سنجی انجام می شود،گفت: برابر ابلاغیه های سازمان توسعه تجارت ایران در راستای الکترونیکی شدن فرآیند ها و تسریع در روند خدمت رسانی به بازرگانان و تجار کشور، صدور کارت بازرگانی از درگاه سامانه یکپارچه اعتبار سنجی و رتبه بندی اعتباری صورت می گیرد.

ثبت سفارش کالا ازطریق سامانه جامع تجارت ایران

رئیس اداره بازرگانی خارجی صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: استفاده از فناوری در راستای تسهیل فرآیندها و افزایش سرعت انجام امور کسب‌وکارها در سال های گذشته  شدت بیشتری گرفته و تأثیر خاصی بر اهمیت آن گذاشته است، گفت: توسعه تجارت در عرصه بین‌الملل مرهون تلاش‌هایی است که در زمینه آسان‌سازی تجارت بین‌الملل انجام گردیده و یکی از مواردی که تأثیر زیادی در تسهیل تجارت در عرصه جهانی داشته و دارد، سامانه جامع تجارت ایران یا همان سامانه ثبت سفارش کالاست.

شوهانی افزود: با توجه به نیازهای قانونی، اقدام به صادرات و واردات پیچیدگی‌های اداری خود را دارد و لازم است اطلاعات و اسناد مورد نیاز بین نهادهای مختلف رد و بدل شود و بوروکراسی سابق اداری دیگر جوابگوی دنیای مدرن تجارت نیست و به همین دلیل سامانه جامع تجارت ایران به آدرس ntsw.ir شکل گرفت و در دسترس عموم قرار دارد.

وی با بیان اینکه سامانه جامع تجارت ایران یک مکانیسم تسهیل‌کننده برای انجام امور بازرگانی است و این سیستم‌های تسهیل گر دسترسی تجار را به بسیاری از فرصت‌ها آسان‌تر می‌کند، افزود: سامانه جامع تجارت ایران یکی از برنامه‌های دولت در راستای اجرای برنامه‌های دولت الکترونیک است که علاوه بر کاهش پیچیدگی‌ها، تسهیل و تسریع در انجام امور تجارت بین‌الملل، باعث کاهش فساد در اقتصاد و تجارت نیز می‌شود، بنابراین نباید کاربردهای این سیستم را نادیده بگیریم.

وی اظهار داشت: سامانه جامع تجارت آنلاین یا همان سامانه ثبت سفارش کالا، یک نوع از سامانه یکپارچه‌سازی و نظارت بر فرآیندها در تجارت است که قرار است پل ارتباطی بین تجار و بازرگانان، با دستگاه‌های ذی‌ربط در زمینه تجارت بین‌الملل باشند و در حال حاضر تجار و بازرگانان، اموری همچون ثبت سفارش کالا، اخذ مجوزهای ورود و استعلام کارت بازرگانی خود را با استفاده از این سامانه انجام می‌دهند.

شوهانی همچنین از ثبت ۴۰۵ فقره سفارش واردات کالا به استان ایلام در این مدت خبر داد و افزود: در این مدت بیش از ۴۰۰ پرونده ثبت سفارش واردات کالاهایی از قبیل ماشین آلات و تجهیزات مربوطه، مواد اولیه مورد نیاز خط تولید واحدها، اجزا و قطعات لوازم یدکی، مواد اولیه مربوط به تولید محصولات بهداشتی، پزشکی و ماسک در استان مورد بررسی قرار گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها