موج
کدخبر : ۳۶۱۵۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361536

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج از انجام یک هزار و 256 عملیات امداد ونجات توسط نیروهای آتش نشان در 9 ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سهیل فضل‌وزیری صبح امروز دوشنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عملیات اطفای حریق شامل540 مورد فضای سبز، کشاورزی، مرتع و جنگل، 87 مورد خودرو و ماشین آلات، 85 مورد مسکونی، 37 فقره مختص به ضایعات و زباله، 19 مورد تجاری، 10 فقره انبار، چهار مورد اداری، چهار فقره صنعتی، چهار مورد مراکز تجمعی و واحدهای آموزشی،2 موردتاسیسات شهری، یک مورد مراکز بهداشتی و درمانی و 27 فقره نیز سایر موارد بوده است.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج گفت: در 9 ماهه امسال یک هزار و 256 عملیات در این شهر انجام شد که شامل 820 عملیات اطفاء حریق و 436 عملیات نیز امداد و نجات است.

وی افزود: عملیات امداد و نجات انجام شده نیز شامل 246 مورد گرفتن حیوانات موذی و وحشی، 58 مورد گیرکردن در آسانسور، 36 مورد تصادف، 35 فقره گیرکردن انگشتر، 14 مورد رفع آبگرفتگی و سیلاب، 12 مورد ریزش آوار، چهار مورد انفجار گاز، چهار مورد عملیات غواصی، ریزش چاه و سقوط در چاه سه مورد، خفگی و گازگرفتگی 2 مورد، سقوط اشیاء و اجسام یک فقره و 21 فقره نیز سایر موارد بوده است.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج اظهار داشت: در عملیات‌های امداد و نجات انجام شده،46 نفر از شهروندان دچار آسیب‌دیدگی شده و تعداد 18 نفر از آنان نیز  فوت شده‌اند.

وی یادآور شد: در این بازه زمانی با توجه به شیوع ویروس کرونا برگزاری دوره‌های آموزشی به شدت کاهش یافته و تعداد 60 نفر تحت آموزش درون سازمانی قرار گرفته و 160 نفر نیز به صورت برون سازمانی آموزش دیده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها