موج
کدخبر : ۳۶۱۳۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361304

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه متاسفانه در 60 ساعت گذشته تعداد 30 بیمار جدید مبتلا به کرونا در سطح استان شناسایی شده اند، گفت: این تعداد بیماران جدید نشان دهنده وضعیت نامطلوب است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، فرزین رضاعی بعداز ظهر امروز شنبه در گفت و گو با رسانه های استان در سنندج، از شناسایی 60 بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا  در 24 ساعت گذشته در استان خبر داد.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: در حال حاضر 116 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستانهای استان افزود: در بیمارستان های سنندج: 60 نفر، سقز: 13 نفر، مریوان: 7 نفر، قروه: 7 نفر، بیجار: 8 نفر: کامیاران: 8 نفر، دیواندره: 2 نفر ، بانه: 10 نفرو سروآباد: 1 نفر بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون 34 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

 رضاعی از مرگ 1 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 1043 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 412 نفر در سنندج، 180 نفر در سقز، 70 نفر در قروه، 69 نفر در کامیاران، 83 نفر در بانه، 60 نفر در دیواندره، 47 نفر در بیجار، 103 نفر در مریوان ، 16 نفر در دهگلان و 3 نفر در سروآباد جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها