موج
کدخبر : ۳۶۱۰۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361043

دبیر انجمن مدیران صنایع و معادن استان یزد؛

دبیر انجمن مدیران صنایع و معادن استان یزد گفت: شرکت های فناور و دانش بنیان باید به دنبال نو آوری ماشین آلات مدرنی که آلایندگی را به حداقل برساند، باشند تا سرمایه گذاران صنعتی به بهانه آلایندگی از یزد به جایی دیگر نروند و موجب سرمایه گریزی از استان نشود.

احمد آزاد مرد دبیر انجمن مدیران صنایع و معادن استان یزد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج یزد به همکاری صنایع در امر احصاء نیازمندی های تولید داخل تاکید کرد و گفت: انجمن مدیران با هر اقدامی که برای پیشبرد اهداف صنعت در استان یزد موثر باشد، همکاری خواهد کرد.

وی با بیان اینکه امروزه در دنیا پیشرفت ها به واسطه علم رخ می دهد، گفت: امروز آلایندگی یکی از معضلات صنایع همچنین شهرهایی است که صنایع در آنها مستقر شدند لذا به نظر می رسد شرکت های فناور و دانش بنیان باید به دنبال نو آوری ماشین آلات مدرنی که آلایندگی را به حداقل برساند، باشند تا سرمایه گذاران صنعتی به بهانه آلایندگی از یزد به جایی دیگر نروند و موجب سرمایه گریزی از استان نشود.

آزادمرد با بیان اینکه شرکت شهرک های صنعتی طبق آیین نامه موظفند تا زیرساخت ها را برای کاهش آلودگی صنایع هم در زمینه آب و هم هوا فراهم کنند، وی افزود: وقتی تصمیم می‌گیرند صنایع آلاینده به فاصله خیلی دور از شهر ها تاسیس  شوند به  نکاتی چون  حمل ونقل و دسترسی به اورژانس و مراکز درمانی و زیرساخت های لازم توجه جدی ندارند.

وی افزود: در استان یزد که در بسیاری از زمینه ها رتبه اول در کشور را دارد و مورد افتخار است باید در این زمینه هم چاره اندیشی کند و با کمک شرکت های دانش بنیان و فناور این معظل رفع شود.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها