موج
کدخبر : ۳۶۰۹۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360913

به بهانه صداهای مهیب در روستای عباس آباد دره شهر:

دیروز و امروز فضای مجازی و حتی خبرگزاری های استان اخبار متفاوتی از صدای مهیب در روستای عباس آباد دره شهر مخابره کردند و هر کدام با زاویه و مشاهدات عینی و یا از زبان مردم منطقه و غیره به این موضوع پرداختند که برخی از این موارد، باعث ترس و وحشت ساکنان این منطقه شده است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، به نظر می‌رسد یک تحقیقات کامل علمی برای کشف منشأ این گونه صداها در استان ایلام نیاز است تا مردم بتوانند با آرامش خاطر به زندگی روزمره خود ادامه دهند. شاید برخی شایعات بی اساس ذهن مردم منطقه را برآشفته و یا مسئولان نتوانسته اند با روانکاوی و آسیب شناسی، ترس را از وجود مردم منطقه دور کنند.

برخی وجود این صدا ها را اجرای پروژه های راه سازی استان لرستان و یا پروژه راه سازی شهرستان آبدانان می دانند. یکی از کارشناسان زمین شناسی، برخورد سازند گچساران با سفره‌های زیر زمینی را عامل این صداها در روستای عباس آباد دره شهر عنوان می کنند که تاکنون مسئولان ذیربط  و کارشناسان به نتیجه قطعی نرسیده اند که به مردم منطقه اطلاع دهند.

 سال گذشته نیز مردم شهر سرابله با این گونه مشکلات روبرو بودند و شبها مردم با خیال راحت در منازل خود خواب راحتی نداشتند و با کوچکترین شایعاتی منزل خود را ترک و در پارک و بوستانها و یا در دامن طبیعت، شب را سپری می کردند و هنوز جواب منطقی و یا قانع کننده ای به افکار عمومی داده نشده است.

فرماندار شهرستان دره ‌شهر ایلام با اشاره به اینکه ماجرای بروز صدای مهیب در روستای عباس‌آباد این شهرستان و منبع ایجاد کننده آن در دست بررسی است، گفت: این صدای مهیب هفته گذشته نیز شنیده شده و در بین مردم ساکن این روستا وحشت ایجاد کرد که خوشبختانه جای هیچگونه نگرانی نیست.

کیانوش محمدنژاد با بیان اینکه  انفجار شنیده شده خارج از محدوده روستای عباس‌آباد دره ‌شهر بوده و هم‌اکنون آرامش بر منطقه حاکم است، افزود: تیم‌های ارزیاب در منطقه مستقر هستند تا منشا این انفجارها را جست و جو و بررسی کنند.

وی با اشاره به انجام حفاری‌های مربوط به راه‌سازی و حفر تونل در استان لرستان هم‌مرز با این روستا و نیز شهرستان آبدانان احتمال می‌رود منبع این صداها مربوط به این پروژه‌ها باشد، اظهار داشت: بعد از اتمام بررسی‌های انجام گرفته توسط تیم‌های ارزیاب، نتیجه اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: ستاد مدیریت بحران آمادگی و هماهنگی کامل برای مقابله با هرگونه حادثه طبیعی را دارد و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

فرماندار شهرستان دره شهر تصریح کرد: وقوع انفجار و صدای مهیب تشخیص و پیگیری علت آن به عهده دستگاه‌های امنیتی، انتظامی است که با توجه به پیگیری موضوع در ساعات اولیه، هم اکنون نیروهای جمعیت هلال احمر و نیروهای امنیتی و انتظامی در منطقه مستقر شده‌اند و در حال پیگیری موضوع هستند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها