موج
کدخبر : ۳۶۰۸۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360865

جهانگیر رستم زاد در نشست اقتصاد مقاومتی استان خبر داد:

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: ۱۰ طرح بزرگ و مهم صنعتی در استان در مرحله مطالعه بوده که مسئولان ذیربط برای ایجاد آنها با هلدینگ های سرمایه گذاری در حال رایزنی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، جهانگیر رستم زاد در نشست اقتصاد مقاومتی با حضور دبیر تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه تصویب منطقه آزاد تجاری مهران یکی از نیازهای اساسی استان برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف است، افزود: استان ایلام در بخش های کشاورزی، صنعت و معدن، گردشگری و حوزه نفت و گاز  دارای ظرفیت های بسیار خوبی است که تصویب منطقه آزاد تجاری مهران، می تواند مشکلات اقتصادی استان را برطرف کند.

وی اظهار داشت: استان ایلام به خاطر وجود مرز مشترک با کشور عراق و صادرات بالا و تردد زوار یکی از مناطق استراتژیک بشمار می رود که نیازمند ایجاد منطقه آزاد برای جذب سرمایه گذاری های بیشتر است.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری ایلام به رشادت ها و فداکاری‌های مردم ایلام در طول هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد: مردم ایلام دین بزرگی به کردن انقلاب و نظام دارند که باید با ایجاد اشتغال و توسعه زیرساخت ها و ایجاد صنایع نظام پاسخگو فداکاری آنان باشد.

رستم زاد از سرمایه گذاری 7 میلیارد یورویی در استان طی سه سال گذشته خبر داد و گفت: طی سه سال گذشته بیش از 7 میلیارد یورو در حوزه نفت و گاز ، پتروشیمی و سایر بخش های صنعت استان سرمایه گذاری شده است.

وی تاکید کرد: طرح های لرزه نگاری ، توسعه میادین نفتی و چهار طرح پتروشیمی ایلام از مهم ترین این طرح هاست.

سرپرست معاونت امور اقتصادی استاندار ایلام افزود: همچنین طرح پارک پلی پروپیلن برای ایجاد ۹۶ کارخانه تولیدی با اشتغالزایی پنج هزار نفر که ماده اولیه آن صنایع پایین دستی پتروشیمی است، طراحی شده و اکنون در حال عقد قرارداد و تفاهم نامه هستیم.

رستم زاد خاطرنشان کرد: ۶ منطقه در چارچوب این برنامه طراحی شده که شامل تولید ۳۰۰ نوع مواد شیمیایی است که خوراک آن در زمینه تولید موکت، فرش ، صنایع نساجی، کاشی و سرامیک، غذایی، دارویی کاربرد دارد.

وی به احداث کارخانه مشترک خودرو ایران و عراق اشاره کرد و گفت: لازمه این امر ایجاد شهرک صنعتی مشترک برای ایجاد وسایل خودرو همچون لنت و کلاج، تایر خودرو، باتری، روغن و روان‌کاری های خودرو است و همچنین تکمیل نیروگاه برق مهران نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

معاون استاندار ایلام خواستار تصویب هرچه سریع تر منطقه آزاد تجاری صنعتی مهران شد و گفت: با تصویب این منطقه بسیاری از شرکت های بزرگ ملی و بین المللی در این استان حضور پیدا کرده و سرمایه گذاری می کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها