موج
کدخبر : ۳۶۰۶۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360640

مرتضی حدادزاده؛

رئیس دادگستری شهرستان مهریز در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان مهریز بیان داشت: یکی از برنامه مهم، شورای پیشگیری از وقوع جرم، صیانت از افراد بزه دیده است که باید با تشکیل یک کمیته این امر را سازمان دهی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، مرتضی حدادزاده رئیس دادگستری شهرستان مهریز گفت: به منظور شناسایی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی با تعامل دستگاه های ذی ربط، کمیته صیانت از افراد بزه دیده مورد تشکیل می گردد.

وی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان مهریز بیان داشت: یکی از برنامه مهم، شورای پیشگیری از وقوع جرم، صیانت از افراد بزه دیده است که باید با تشکیل یک کمیته این امر را سازمان دهی کرد.

این مقام قضایی افزود: با تشکیل این کمیته، همه افرادی که به نوعی دچار بزه دیدگی شدند، می توانند در نهایت محرمانگی و حفظ آبرو، مشکلات خود را برای پیشگیری از آسیب های بیشتر در این کمیه مطرح نمایند.

وی تصریح کرد: با مراجعه افراد آسیب دیده از جمله زنان و کودکان به دور از هیاهو به آسیب های وارد شده رسیدگی می شود.

حدادزاده حفظ اسرار و آبروی مردم را یک اصل مهم دانست و ابراز کرد: این کمیته می تواند با ایجاد امید در دل مراجعین و ارائه مشاوره های لازم، از گسترش بزه دیدگی جلوگیری نماید.

وی با تأکید بر تأمین امنیت و صیانت از افراد بزه دیده از جمله حفظ کرامت بانوان، عنوان کرد: افزایش سطح آگاهی عمومی و آموزش‌های اختصاصی به تمامی افراد از جمله بانوان در زمینه مقابله با بزه های احتمالی، نقش بسیار به سزایی در صیانت، کرامت و تامین امنیت شهروندان دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها