موج
کدخبر : ۳۶۰۵۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360542

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آذرشهر :

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آذرشهر گفت: جزئیات پرونده فساد شهرداری آذرشهر پس از صدور حکم نهایی اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از آذربایجان شرقی، اکبر امراهی اظهار داشت: 60 ملک متعلق به شهرداری آذرشهر که در تصرف اشخاص غیر بود، شناسایی و تملک شد.

وی افزود: این املاک به دنبال کشف پرونده فساد شبکه ای درشهرداری آذرشهر توسط اداره اطلاعات و در جریان رسیدگی و بررسی پرونده های املاک و اموال شهرداری شناسایی شده بود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آذرشهر در ادامه خاطر نشان کرد: این اقدام در راستای صیانت از اموال عمومی و ساماندهی املاک متعلق به شهرداری انجام و در پی آن نسبت به احصا و کشف اسناد مالکیت متعلق به شهرداری که از سالیان گذشته در اختیار افراد غیر بود، اقدام شد.

وی تصریح کرد: این تعداد املاک به دلیل قصور شهرداران و مسئولین واحد املاک در ادوار گذشته ، حتی در دفتر املاک شهرداری نیز ثبت نشده بود و توسط برخی اشخاص حقیقی و همسایگان تصرف شده بودند.

امراهی افزود: این املاک پس از بررسی دقیق ساماندهی و مالکیت انها توسط شهرداری تایید و برای هر یک از املاک مذکور تابلوی تملک شهرداری نصب و در دفتر املاک شهرداری نیز ثبت شدند.

دادستان آذرشهر ارزش تقریبی اموال اعاده شده را ۶۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: املاک و مستغلات رفع تصرف شده شامل، زمین ،مغازه، منزل مسکونی بود و این موضوع خارج از پرونده فساد متهمان بررسی شد.

امراهی افزود: برخی اموال منقول شهرداری که توسط برخی کارمندان و شهرداران اسبق تصاحب غیر قانونی شده بود ، از آنان اعاده و دراختیار شهرداری آذرشهر قرارگرفت.

دادستان آذرشهر درباره پرونده قضایی متهمان پرونده فساد شهرداری آذرشهر هم گفت: پرونده متهمان پس از تکمیل تحقیقات به دادسرای مبارزه با مفاسد اقتصادی استان ارسال شده و با هماهنگی و دستور رییس کل دادگستری استان در اسرع وقت به این پرونده رسیدگی خواهد شد.

وی اضافه کرد: جزئیات پرونده فساد شهرداری آذرشهر پس از صدور حکم نهایی اطلاع رسانی خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها