موج
کدخبر : ۳۶۰۱۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360135

محمدرضا حبیبی خبر داد:

رییس کل دادگستری استان اصفهان از اجرای سند راهبردی ارتقاء یافته تحول قوه قضاییه در دادگستری استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمدرضا حبیبی در نشست مشترک دادستان ها و قضات دادسرای عمومی و انقلاب سراسر استان با مسؤولان قضایی که به صورت مجازی برگزار شد، ضمن تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با اشاره به وصول دستورالعمل جدید ریاست قوه قضاییه با عنوان سند راهبردی ارتقاء یافته تحول گفت: اجرای دقیق آن در دستور کار دادگستری استان قرار گرفته و مدیران و مسؤولان قضایی و قضات در سراسر استان با مطالعه دقیق آن با برنامه ریزی هدفمند و تشکیل کارگروه های لازم مفاد آن را اجرایی خواهند نمود.

وی افزود: رعایت قوانین و مقررات آیین دادرسی اعم از مقید بودن به اصول و قواعد قانونی در صدور قرارها به خصوص قرارهای بازداشت موقت و حفظ حیثیت و آبروی افراد و تکریم ارباب رجوع، نظارت و سرکشی مستمر قضات به زندان در جهت کاهش جمعیت کیفری زندان ها و تعیین تکلیف پرونده های معوق از جمله مهمترین مواردی بود که در این جلسه مورد تأکید قرار گرفت.

دادگستری اصفهان

این مقام مسئول یادآور شد: تا کنون با تلاش های جهادگونه قضات و کارکنان در سراسر استان نتایج خوبی حاصل شده است و امید است با اجرای مفاد این دستورالعمل شاهد سرعت بخشی بیشتر در مسیر تحول در دستگاه قضایی استان در آینده نزدیک باشیم.

رییس دستگاه قضایی استان به یکی دیگر از سیاست های قوه قضاییه اشاره و بیان داشت: ساماندهی زندان ها و کاهش جمعیت کیفری از دیگر سیاست های قوه است که در استان مورد توجه ویژه قرار گرفته و در 9 ماه گذشته 2241 نفر زندانی مشمول مجازات های جایگزین حبس و در طرح غربالگری زندانیان 3800 نفر زندانی آزاد شده و با فعالیت خوب کمیسیون عفو تعداد 677 نفر مشمول عفو و از زندان آزاد گردیده اند.

حبیبی همچنین یادآور شد: به قضات تحقیق تأکید شده به گونه ای عمل نمایند که صدور قرارهای منتهی به بازداشت افراد به حداقل ممکن برسد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها