موج
کدخبر : ۳۶۰۰۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360086

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از سطح زیر کشت ۴۲۲ هکتار از مزارع کرمانشاه برای تولید زعفران خبر داد و گفت: امسال ۱۷۰۰ کیلوگرم زعفران در کرمانشاه تولید شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، نوربخش حاتمی سطح زیر کشت زعفران استان کرمانشاه را ۴۲۲ هکتار اعلام کرد و گفت: ۱۲۰ هکتار از این سطح امسال به سطوح زعفران استان کرمانشاه افزوده‌شده و تولید عمده زعفران استان مربوط به ۳۰۲ هکتاری است که از قبل داشتیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه متوسط عملکرد زعفران استان را چهار کیلوگرم در هکتار اعلام و خاطرنشان کرد: امسال ۱۷۰۰ کیلوگرم زعفران در استان تولید شد.

وی در ادامه بابیان اینکه در همه شهرستان‌های استان کرمانشاه به‌جز قصرشیرین و سرپل‌ذهاب زعفران کاشت شده، گفت: بیشترین سطح زعفران را در شهرستان‌های کرمانشاه، دالاهو و هرسین داریم.

وی سپس به سازگاری زعفران با شرایط اقلیمی و آب و هوایی استان اشاره و اظهار کرد: کرمانشاه از گذشته‌های دور خواستگاه کشت زعفران بوده و امروزه نیز زعفران تولیدی کرمانشاه از مرغوبیت و کیفیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به پنج واحد فعال بسته‌بندی زعفران در استان کرمانشاه افزود: باوجوداین ظرفیت‌ها توسعه کشت زعفران در برنامه سازمان و در اولویت قرارگرفته، به‌طوری‌که سال آینده نیز در سطح ۱۰۰ هکتار توسعه کشت این محصول دیده‌شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها