موج
کدخبر : ۳۵۹۹۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359981

حسن محمدحسینی خبر داد:

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان ازساماندهی دستفروشان شهر اصفهان در 29 بازارچه در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حسن محمدحسینی با اشاره باینکه دستفروشی یکی از مصادیق نازیبایی است و سیاست ما ساماندهی این مسئله است، گفت: پیش از کرونا اکثر دستفروشان شهر اصفهان را در 29 بازارچه سطح شهر مستقر کردیم اما به واسطه شرایط کرونایی ممنوعیت ایجاد بازارچه های دستفروشی برقرار است که مصمم به ساماندهی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه در مرکز شهر امکان دستفروشی وجود ندارد، گفت: همچنین محل هایی را برای فروش صنایع خانگی افراد در نظر گرفتیم و با فروشگاه های کوثر هم در این زمینه رایزنی هایی صورت گرفت. 

آموزش به 29 اتحادیه برای پیشگیری از تخلفات شهری

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری اصفهان با اشاره به تدوین برنامه 5 ساله از سوی این اداره کل اظهار کرد: امسال در سال سوم این برنامه هستیم و 4 هدف در این طرح تعریف شده است. 

وی با اشاره به اینکه بر اساس این برنامه پیشگیری از تخلف مهم تر از رفع تخلف است، گفت: ارتقاء علمی و کیفی واحدهای رفع تخلفات، ارتقاء سطح آگاهی و اعتماد شهروندان به مجموعه عملکرد شهرداری و آموزش های متعدد برای سه گروه پرسنل، شهروندان و صنوف از جمله اقدامات در چارچوب این برنامه است.

آموزش رفتار با کودکان کار و مدیریت خشم برای کارکنان رفع تخلفات شهرداری

محمدحسینی آموزش نحوه رفتار با کودکان کار، کنترل مدیریت خشم، ضوابط شهرسازی، قوانین حقوقی، آموزش ضابطین قضایی و آئین های دادرسی را از آموزش های ارائه شده به پرسنل عنوان و اظهار کرد: اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری ارتباط خوبی با 29 اتحادیه در شهر اصفهان با محوریت جلوگیری از تخلف دارد و آموزش هایی در این زمینه برگزار می کند.  

وی با بیان اینکه در حوزه رفع تخلفات در سطح شهر، نظارت ها به روز شده است و یکی از اقدامات استفاده از ابزارهای نوین است، ادامه داد: تعامل با حوزه های دیگر از جمله دستگاه قضایی و انتظامی بخشی از تعاملات مطلوب ما با دیگر نهادها بوده و این دو دستگاه در همه ماموریت ها همواره کنار ما هستند.

وی بیان کرد: همچنین استفاده از دوربین های سطح شهر برای رفع تخلف، ارتقا علمی و کیفی واحدهای پیشگیری و ارتباط با مراکز دانشگاهی برای افزایش بهره وری به ما کمک کرده است.

محمدحسینی با اشاره به ارتباط این اداره کل با سامانه 137، روابط عمومی و شورای مشورتی در محلات برای دریافت مشکلات شهروندان، گفت: بر اساس ماده 99 قانون شهرداری ها، تبلیغات در شهر باید با اخذ مجوز از شهرداری باشد؛ ممکن است بعضا به مناسبت های مختلف نیاز به تبلیغات در سطح شهر باشد که با اخذ مجوز از مجموعه شهرداری، شهروندان می توانند نسبت به نصب داربست اقدام کنند.

وی افزود: اگر تبلیغات خارج از ضوابط و مقررات صورت گیرد وظیفه ما اخطار و اعمال قانون است و برخی تبلیغات که حقوق شهروندی را از بین می برد به مراجع قضایی ارجاع می شود. 

13 دستگاه اجرایی، متولی برخورد با تکدی گری شهرها     

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان با اشاره به توزیع تخلفات در مناطق مختلف شهر اصفهان اظهار کرد: نمی توان برای یک نقطه از شهر تخلف خاص یا بیشتری را عنوان کرد به طور مثال در مرکز شهر که تجمع صنوف و پاساژها وجود دارد، قاعدتا تخلفات صنوف در این مناطق بارزتر است.

وی با اشاره به اینکه مناطقی که از مرکز شهر دورتر هستند تخلفات ساخت و ساز دارند، گفت: 21 شاخص در تخلفات شهری مورد سنجش قرار می گیرد و هر منطقه نسبت به خود منطقه ارزیابی می شود چراکه فضای کاری و فیزیکی هر منطقه متفاوت است.

محمدحسینی در مورد برخورد ب ا تکدی گری در شهر ادامه داد: در برخورد با متکدیان 13 دستگاه، متولی است که یکی از آنها شهرداری است، همچنین در حوزه کارتن خواب ها متولی برخورد مشخص شده است و وظیفه برخورد با معتادان متجاهر با نیروی انتظامی و بهزیستی است که شهرداری به واسطه ارتباط بیشتر با مردم بیشتر مخاطب شهروندان قرار می گیرد اما در چارچوب قانون هر دستگاهی باید به تکالیف خود عمل کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها