موج
کدخبر : ۳۵۹۹۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359940

سیدعبدالرضا اشرف منصوری :

مدیر حفظ نباتات جهادکشاورزی هرمزگان گفت: ۹۹۵ هزار و ۴۳۸ تن محصولات و فرآورده های کشاورزی در ۹ماهه امسال از مراکز قرنطینه استان به خارج از کشور صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سیدعبدالرضا اشرف منصوری مدیر حفظ نباتات جهادکشاورزی استان هرمزگان گفت: بیشترین میزان صادرات محصولات کشاورزی هرمزگان به کشورهای حوزه خلیج فارس به ترتیب شامل هندوانه، گوجه فرنگی، کاهو، خربزه و بادمجان بوده است.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت یک میلیون و ۲۴۴ هزار و ۲۲۰ تن کالا نیز به مراکز قرنطینه هرمزگان وارد شده و همچنین تاکنون ۳۷۸ هزار و ۶۱۳ تن محصولات و فرآورده های کشاورزی نیز ترانزیت شد.

در حال حاضر وسعت زمین های کشاورزی هرمزگان ۱۶۱ هزار هکتار با تولید سالانه افزون بر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزارتن محصول باغی و زراعی و یک میلیون و ۶۵۰ هزارتن محصول سبزی و صیفی خارج از فصل تاثیر بسزایی در تنظیم بازار این محصولات در فصل های پاییز و زمستان در کشور دارد.

استان هرمزگان با داشتن پنج قطب مهم کشاورزی در طول سال با تولید انواع محصولات کشاورزی و باغی خارج از فصل و داشتن ظرفیت دروازه های صادراتی، نقش راهبردی در رونق و جهش تولید برعهده دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها