موج
کدخبر : ۳۵۹۶۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359654

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم از اجرای طرح پارکومتر به منظور مدیریت پارک حاشیه‌ای معابر خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم،‌ قاسم طالبی ضمن اشاره به اجرای طرح پارکومتر در برخی از معابر پر ترافیک سطح شهر، گفت: طرح مدیریت پارک حاشیه‌ای با هدف بوجود آوردن عدالت استفاده از فضای پارک حاشیه‌ای و روان‌سازی ترافیک شهری از آبان ماه سال جاری طراحی شده است.

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم اجرای این طرح را بر اساس ثبت پلاک خودروهای پارک شده خواند و افزود: در این طرح پلاک خودروها در سامانه‌ای که در اختیار پارکبان قرار داده شده ثبت می‌شود و بر اساس تعرفه‌های که در محل‌های مورد نظر نصب و برای رانندگان و شهروندان قابل رؤیت است، قابل پرداخت خواهد بود.

طالبی، بلوار محمد امین، بلوار ۴۵ متری عمار یاسر، خیابان شهید لواسانی، خیابان ۱۹ دی و خیابان شهدا را در حال حاضر، مسیرهای دارای طرح پارکومتر ذکر کرد و ادامه داد: در این طرح پلاک خودروهای پارک شده در فضای حاشیه‌ای معابر بوسیله پارکبان‌ها و بصورت مکانیزه ثبت می‌شود و هزینه پارک در معابر واقع در طرح، طبق تعرفه مصوب شورای اسلامی شهر بصورت نیم ساعت اول رایگان و در نیم ساعت‌های بعدی طبق تابلوهای نصب شده در هر معبر افزایش می‌یابد.

وی در خصوص میزان پرداخت هزینه پارک حاشیه‌ای، افزود: طبق تعرفه مذکور و مصوبه شورای ترافیک استان، معابر در این طرح، از نظر شلوغی درجه بندی شده و نرخ‌ها ممکن است در معابر مختلف تغییر کند.

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: شهروندان می‌توانند برای استفاده از پارک حاشیه‌ای، توسط کارت‌های بانکی طرح شتاب و بر روی کارت خوان‌های که در اختیار پارکبان‌ها قرار دارد، اقدام کنند و به میزان مبلغ پرداختی، پلاک خودرو آنها شارژ و در سامانه ثبت می‌شود.

طالبی در پایان افزود: برنامه‌های پرداخت الکترونیکی – کیف پول شهروندی –  و استفاده از اپلیکیشن قم یار، با هدف سهولت و امنیت در پرداخت، در دستور کار قرار گرفته و به زودی شهروندان می‌توانند از این درگاه‌ها هزینه پارک حاشیه‌ای در معابر را پرداخت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها