موج
کدخبر : ۳۵۹۳۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359324

با اجرای طرح 100-300 در استان اصفهان انجام شد؛

مدیرآبفا نایین از برخورداری 83 روستای نایین از آب شرب پایدار با اجرای طرح 100-300 در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حسن میری  با اشاره به روستاهایی که با اجرای طرح 100-300 از آب شرب پایدار بهره مند می شوند، گفت: ، 83 روستا از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار می شوند، بر مبنای این طرح  مقرر گردید 300 کیلومتر شبکه آب در 100 روز در سطح استان بازسازی و  اجرا گردد.

 وی با اجرای این طرح 53 روستا در منطقه لای سیاه، 24  روستا در منطقه کوهستان – بهارستان، 5 روستا در پای کوه و  روستای چوپانان از آب شرب پایدار سالم و بهداشتی برخوردار می شوند.

این مقام مسئول طول شبکه توزیع آب شرب در روستاهای نایین را 126 کیلومتر اعلام کرد و اظهار داشت: به منظور آبرسانی پایدار به روستاها در  طرح 100-300  مقرر گردید 26 کیلومتر خط انتقال اجرا شود که تاکنون 18 کیلومتر آن عملیاتی شده است.

مدیر آبفا نایین با بیان اینکه برای تامین آب شرب پایدار این روستاها احداث  3 مخزن، 3  باب ایستگاه پمپاژ و 3 باب ایستگاه کلر زن در دستور کار قرار گرفت اظهار داشت: اکنون مخزن هزار و 500 مترمکعبی منطقه کوهستان -بهارستان به پیشرفت فیزیکی  85 درصدی رسیده و 2 باب مخرن 500 مترمکعبی لای سیاه تکمیل شده است.

وی ادامه داد: احداث 2 باب ایستگاه پمپاژ و 2 باب ایستگاه کلر زن منطقه لای سیاه پیشرفت 40 درصدی و نیز  احداث 2 باب ایستگاه پمپاژ و 2 باب ایستگاه کلر زن کوهستان - بهارستان پیشرفت 70 درصدی را حاصل نموده است.

آبفا شهرستان نایین (2)

میری با اشاره به انشعابات آب واگذار شده به روستاییان در شهرستان نایین خاطرنشان ساخت: در حال حاضر  5 هزار و 300 انشعاب آب به مشترکین در روستاها واگذار شده است و پیش بینی می گردد با اجرای طرح 100-300 این رقم به5 هزار و 700 انشعاب افزایش یابد.

مدیر آبفا نایین به منابع آبی در روستاها پرداخت و اظهار داشت: هم اکنون 29 روستا درشهرستان نایین از طرح آبرسانی اصفهان بزرگ بهره مند هستند این درحالیست که با استفاده از منابع داخلی مانند 2 رشته قنات، 7 رشته چشمه و 53 حلقه چاه آب شرب مورد نیاز روستاییان تامین می شود.

وی میزان هدر رفت آب را در روستاها 33 درصد اعلام کرد و گفت: با یکپارچه سازی شرکتهای آبفا شهری و روستایی با استفاده از دستگاه نشت یاب توانستیم از هدر رفت 3.5 لیتر آب در ثانیه در روستاهای نایین جلوگیری نماییم.

مدیرآبفا نایین اعلام کرد: از ابتدی سال تا کنون با اصلاح شبکه فرسوده، زون بندی شبکه آب و احداث حوضچه فشار شکن شاهد کاهش 20 درصدی حوادث  نسبت به مدت مشابه سال قبل در روستاهای منطقه بوده ایم.   

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها