موج
کدخبر : ۳۵۸۹۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358952

معاون استاندار یزد با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه آخرین جلسه ستاد مناسب سازی استان یزد که در آبان ماه برگزار شد، گفت: مصوب شد تا بهزیستی و شورای شهر در یک برنامه مشترک سه ساله، اقدام به مناسب سازی معابر شهری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محسن صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: در صورتی که طرح مناسب سازی هفت خوان یزد با موفقیت اجرا شود، می تواند به الگوی مناسب سازی شهری در تمام مناطق استان یزد تبدیل شود.

وی با اشاره به برنامه های مناسب سازی برای گروه‌های مختلف به ویژه معلولان اظهار داشت: این موضوع به شکل ویژه در ستاد مناسب سازی استان یزد به صورت فصلی پیگیری می شود.

وی عنوان کرد: در طول دو سال گذشته، مناسب سازی ادارات دولتی و غیردولتی و شهرداری‌ها همچنین مناسب سازی شهری در دستور کار این ستاد قرار گرفته و بر این اساس، در سال گذشته تمام ادارات استان یزد به لحاظ مناسب سازی هم در فضای داخلی و هم در ورودی‌ها مورد پایش قرار گرفتند.

صادقیان با بیان اینکه بر اساس این پایش‌ها که از سال گذشته آغاز شده، 60 درصد ادارات دولتی یزد مناسب سازی شده‌اند، افزود: امتیازات و مشوق‌هایی برای ادارات فعال در این زمینه در نظر گرفته شد که از آن جمله می‌توان به در نظر گرفتن امتیاز برای دستگاه‌ها در جشنواره شهید رجایی اشاره کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد در مورد مناسب سازی معابر شهری نیز بیان کرد: این بخش از پیگیری‌های ستاد مناسب سازی به شهرداری‌ها باز می گردد و با توجه به اینکه شهر جهانی یزد به عنوان پایلوت شهر دسترس پذیر انتخاب شده، طرح‌های مختلفی از جمله هفت خوان در حال پیگیری است.

صادقیان با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه آخرین جلسه ستاد مناسب سازی استان یزد که در آبان ماه برگزار شد، گفت: مصوب شد تا بهزیستی و شورای شهر در یک برنامه مشترک سه ساله، اقدام به مناسب سازی معابر شهری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح طرح هفت خوان پرداخت و بیان کرد: این طرح بر خلاف سایر برنامه های مناسب سازی که به صورت نقطه به نقطه و موردی به مناسب سازی می پرداخت، به صورت خطی و در قالب یک مسیر مشخص کار مناسب سازی را انجام می دهد که در خور توجه است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد یادآور شد: این طرح به لحاظ پایش دقیق و مناسب سازی یک مسیر رفت و برگشت 10 کیلومتری پرتردد بسیار حائز اهمیت است و در صورت موفقیت در اجرا می تواند به الگوی مناسب سازی در تمام مناطق استان یزد تبدیل شود.

وی ادامه داد: شهرداری‌ها نیز در حال به روز رسانی مناسب سازی برای ساختمانها و معابر قدیمی هستند و از سال گذشته نیز تمام طرح‌های شهری و ساختمانی شهرداری با پیوست مناسب سازی همراه است و از این پس نگرانی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها