موج
کدخبر : ۳۵۸۷۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358750

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان همدان خبر داد:

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان همدان با اشاره به وضعیت هوا در همدان از حاکمیت هوای سرد تا پایان هفته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محمدحسن باقری‌شکیب، کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان همدان افزود با اشاره به استمرار هوای سرد در همدان عنوان کرد: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری همراه با مه صبحگاهی و افزایش آلاینده‌های جوی پیش بینی می ‌شود.

وی پیش بینی کرد: هوای سرد تا پایان هفته جاری در استان حاکم است و ممکن است در برخی از نقاط به ۱۱ درجه سانتی گراد زیر صفر نیز برسد.

باقری شکیب اظهار داشت: از روز چهارشنبه سامانه جدید بارشی از سمت شمال غرب وارد و موجب ریزش برف در برخی از نقاط استان می‌شود.

وی ادامه داد: این سامانه آنچنان قوی نیست و ریزش برف آن خفیف پیش بینی می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان با بیان اینکه دمای کمینه بیشتر شهرهای استان منفی بوده است، عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و رزن با هفت درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین دمای استان را داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بیشینه دمای هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته چهار درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دمای هوای این شهر سه درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها