موج
کدخبر : ۳۵۷۵۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357517

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: بهره گیری از توان و دانش متخصصان داخلی را می‌توان مهمترین ویژگی اجرای پروژه عملیات مونتاژ و نصب ۱۳ عدد فندر (ضربه گیر) در اسکله ۵ و۶ بندر شهید باهنر دانست.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حمیدرضا محمد حسینی تختی مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره اجرای پروژه تعویض، مونتاژ و نصب ۱۳ عدد فندر در اسکله های ۵ و۶ بندر شهید باهنر، اظهارداشت: اقداماتی شامل براکت ها، پکیج ساپورت، سلول و فرانتال(سازه ای که ضربه گیر روی آن نصب می شود) فرایندی بود که پس از اتمام عملیات مونتاژ با موفقیت در اسکله ۵ و۶ جانمایی و به انجام رسید.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با تاکید بر سیاست های جدید سازمان مبنی بر ارتقاء ظرفیت این بندر و اینکه امکان  فعالیت و پهلوگیری کشتی های Ro \Ro passenger و کشتی های cruise با سهولت و ایمنی بیشتری  بیش از پیش فراهم شود، اظهار کرد: با انجام این پروژه علاوه بر موارد یاد شده امکان پهلوگیری کشتی های ۲۵۰۰۰ Gt و انجام عملیات تخلیه و بارگیری انواع وسایل نقلیه سنگین از کشتی به روی اسکله با ایمنی و سهولت بیشتری انجام می گیرد.

این مقام مسئول مهمترین ویژگی این پروژه را بهره گیری و تکیه بر توان داخلی  و هدف از اجرای آن را افزایش ضریب ایمنی بندر در عملیات پهلوگیری و جدا سازی شناورهای فلزی و سنتی عنوان کرد.

به گفته محمد حسینی تختی کلیه فندرها از نوع سلولی suc۱۰۰۰ بوده که در حال حاضر پر کاربردترین نوع ضربه گیر در کلیه بنادر دنیا محسوب می شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها