موج
کدخبر : ۳۵۷۴۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357474

شهردار سنندج خبر داد:

شهردار سنندج از ساماندهی کردن کسب وکار دستفروشان در خیابان های پیرامون ونزدیک به طرح پیاده راه فروسی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حشمت‌الله صیدی صبح امروز یکشنبه با اعلام این مطلب در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات عمرانی در سال جاری؛ پروژه احداث پیاده‌راه فردوسی است که به جهت زیبایی محیط بصری؛ پیاده محور کردن آن در دستور کار قرار گرفت.

شهردار سنندج در ادامه گفت: حفظ هویت هسته مرکزی شهر، حفظ و زیبایی محیط زیست شهری، افزایش مراودات اجتماعی و ایجاد فضایی با نشاط برای شهروندان از مهم‌ترین اهداف احداث پیاده راه خیابان فردوسی است.

وی عنوان کرد: یکی از مواردی که سالیان سال در خیابان فردوسی واقع در هسته مرکزی شهر وجود داشته و موجب آزار و اذیت شهروندان بوده حضور تعداد زیادی از دستفروشان در این خیابان است.وی افزود: مراحل پایانی احداث پیاده راه فردوسی در حال اجرا است و پس از بهره‌برداری؛ دیگر دستفروشان اجازه پهن کردن بساط در این پیاده‌راه را ندارند.

 صیدی اعلام کرد: در همین راستا با برنامه‌ریزی صورت گرفته دستفروشان خیابان فردوسی در خیابانهای پیرامون این پیاده‌راه نظیر خیابان ناصر خسرو، جنب زورخانه پهلوان نادر و حدفاصل مسیر سه‌راه نمکی به سمت پارکینگ عبدالعلی سنندجی به صورت موقت و چرخشی ساماندهی می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت مساعد بودن شرایط جوی؛ شب بازارهایی نیز در پیاده‌راه فردوسی برپا می‌شود.

ساماندهی دستفروشان فردوسی

صیدی تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح؛ تجهیزات لازم توسط پیمانکار طرف قرارداد انجام و میزها و سازه‌های مورد نظر تهیه شده است.

شهردار سنندج در نهایت با اشاره به اینکه هدف مدیریت شهری این است که کسب و کار این قشر از جامعه به خطر نیفتد؛ ابراز امیدواری کرد: برای دستیابی به این مهم دستفروشان حاضر در این خیابان و تمامی نهادهای مربوطه نیز باید با همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها