موج
کدخبر : ۳۵۶۱۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356113

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد از برگزاری ۸۷ دوره آموزشی از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه خبرداد و گفت: این تعداد برگزاری جلسات آموزشی با رشد ۷۴ درصدی نسبت به‌ دوره مشابه همراه بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علی اصغر زحمتکش رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد با بیان اینکه برگزاری دوره های آموزشی از بعد نفرساعت نسبت به سال گذشته ۷۴ درصد رشد داشته است، اظهار کرد: دوره های آموزشی از نظر کمیت نسبت به سال گذشته بیش از ۴۰ درصد رشد داشته است و بیش از سه هزار و 800 نفر در این دوره ها مشارکت کرده اند.

وی با اشاره به برگزاری بیش از سی وسه هزار نفر ساعت دوره های آموزشی مختلف از جمله دوره های مهارتی، دوره های ارتقاء پایه، دوره های آنلاین و مجازی و دوره های آزاد، افزود: معتقدیم هزینه کرد در بخش آموزش سرمایه گذاری است هرچند که در این مدت نیز هزینه های مورد نیاز از قبیل هزینه های اساتید، آزمون و ... تامین شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد موضوعات آموزشی را یکی از اولویت های سازمان برشمرد و تاکید کرد: بر اساس تصمیم کمیته آموزش سازمان که تصمیم گیری و سیاست گذاری دوره های آموزشی را بر عهده دارد، یارانه خوبی به برگزاری دوره های آموزشی به خصوص دوره های آموزشی آزاد که با هدف افزایش آگاهی مهندسین برگزار می شود، تعلق گرفته است و این روند ادامه خواهد داشت.

وی اختصاص یارانه به برنامه های آموزشی را به دو گروه طبقه بندی و تصریح کرد: برخی از دوره های آموزشی در سازمان از جمله دوره های ارتقاء پایه نیازمند رسیدن به حد نصاب شرکت کنندگان است ولی به دلیل اهمیت سازمان به برگزاری آن، بعضاً این دوره ها با تعداد کمتری شرکت کننده برگزار می شود و کمبود درآمد آن به وسیله یارانه ای که سازمان در نظر می گیرد جبران می شود.

زحمتکش با بیان اینکه بخش دیگر این یارانه متعلق به دوره های آموزشی آزاد است، عنوان کرد: از شرکت کنندگان دوره های آموزش آزاد مانند دوره های فناورانه که چندی پیش برگزار گردید تنها هزینه ناچیزی دریافت می شود که قطعاً پاسخگوی هزینه های برگزاری این دوره ها نیست و این کمبودها به واسطه یارانه ای که به این دوره ها تعلق می گیرد جبران می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها