موج
کدخبر : ۳۵۵۰۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355044

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان:

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان اظهار کرد: گردشگری و صنایع دستی تاثیر مستقیمی بر میزان اشتغال استان دارد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مسعود گلشیرازی در نشستی با رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع دستی استان اصفهان با بیان اینکه گردشگری و صنایع دستی تاثیر مستقیمی بر میزان اشتغال استان دارد، گفت: با استفاده ازفراغت دوران تحریم می توان اقدامات بنیادینی برای خدمت به استان اصفهان و انتفاع اکوسیستم گردشگری در زمان رونق اقتصادی انجام داد.

وی هدف از تشکیل این جلسه را هم اندیشی و تعامل با انجمن ها و نهادهای مرتبط با صنایع دستی اصفهان در راستای کمک به افزایش صادرات محصولات این حوزه بیان کرد.

در ادامه مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان نیز تدوین برنامه بازاریابی بلندمدت در حوزه صنایع دستی با محوریت اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی و استفاده از ظرفیت های کشورهای دارای پتانسیل در حوزه صنایع دستی بویژه کشورهای عضو اکو برای معرفی و ارایه محصولات آنها در تماشاکده صنایع دستی اصفهان را حایز اهمیت دانست.

علی کرباسی زاده با بیان اینکه حدود 80 درصد صنایع دستی ثبت شده دنیا متعلق به اصفهان است تصریح کرد: از ظرفیت ایرانیان مقیم خارج از کشور و شبکه های اجتماعی قوی برای فعال شدن صادرات صنایع دستی اصفهان می توان استفاده کرد.

همچنین رضا برادران اصفهانی، رئیس کمیسیون حقوقی و پارلمانی اتاق بازرگانی اصفهان گفت: بر اساس ماده 10 قانون مدنی می توان شرکت ها را به مشارکت های چندجانبه تشویق نمود تا از ایجاد مشکلات احتمالی تشکیل کنسرسیوم جلوگیری نمود.

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع دستی استان نیز از فراهم شدن بستر تشکیل کنسرسیوم صادراتی در عرصه صنایع دستی در استان اصفهان خبر داد و گفت: با همکاری شفاف و اطمینان بخش در بین شرکت های بنام عضو این کنسرسیوم، می توان آینده روشنی را برای صنایع دستی اصفهان رقم زد.

جلیل جوکار ضمن ابراز خرسندی از این حرکت ،آشناسازی صادرکنندگان با تولیدکنندگان محصولات صنایع دستی را در کمک به افزایش میزان صادرات محصولات این حوزه موثر دانست.

به گزارش موج؛ اتاق  بازرگانی اصفهان با هدف کمک به اعتلای بیشتر هنرهای سنتی و صنایع دستی اصفهان از طریق ایجاد تماشاکده محصولات  صنایع دستی در محل دایمی نمایشگاه های اصفهان، جلسه ای برگزارکرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها