موج
کدخبر : ۳۵۴۹۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354916

در پایان هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و قطر در اصفهان سند تفاهم نامه دوجانبه‌ای بین جمهوری اسلامی ایران و قطر به امضاء رسید.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، در پایان هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و دولت قطر با حضور رضا اردکانیان و احمد الکواری رؤسای ایرانی و قطری کمیسیون مشترک دو کشور، در هتل عباسی اصفهان سند تفاهم نامه مشترک همکاری اقتصادی بین دو کشور امضاء شد.

در این اجلاس که نخستین کمیسیون بعد از شرایط کرونا در ایران محسوب می‌شود، یک سند به امضای روسای کمیسیون مشترک ایران و قطر رسید.

در این سند تفاهم تشکیل کارگروه مشترک تجاری بین دو کشور، تأسیس مراکز تجاری بین بخش‌های خصوصی ، استقرار وابسته بازرگانی در سفارتخانه‌های دوکشور در تهران و دوحه ، استفاده از بندرگاه‌های دو کشور برای توسعه صادرات و واردات کالا، همکاری اتاق‌های بازرگانی و تشویق بخش خصوصی دو کشور برای سرمایه‌گذاری مشترک، توافق برای توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های برق ، آب و فاضلاب و گاز، توسعه همکاری‌ها در زمینه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به امضاء رسید.

همچنین همکاری در زمینه تولید نیازمندی‌های دارویی و تجهیزات پزشکی طرف قطری در ایران، امضای توافق برای امضای یک سند همکاری در حوزه آموزش عالی، توافق برای استفاده طرف قطری از امکانات بندری و راه آهن ایران برای حمل کالا، توافق گسترده در زمینه ارتباطات، فناوری اطلاعات و حفاظت و تعمیر کابل‌های فیبر نوری، توافق در زمینه کشاورزی و محیط زیست، توافق در زمینه اعزام نیروی کار به قطر، توافق برای انعقاد و موافقت نامه همکاری حقوقی دوجانبه از اهم توافقات مندرج در این سند به‌شمار می‌آید.

به گزارش موج؛ در هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و دولت قطر هیئت ۱۰ نفره دولت قطر متشکل از وزیر تجارت و صنایع قطر و رئیس قطری کمیسیون مشترک، سفیر قطر در تهران و شیخ خلیفه بن جاسم آل ثانی رئیس اتاق بازرگانی قطر حضور دارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها