موج
کدخبر : ۳۵۴۳۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354323

سردار حسینی خبر داد:

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با برشمردن خدمات بسیج در استان کردستان گفت: امسال در هفته بسیج دو طرح بزرگ اشتغالزایی، اجرایی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سردار سیدصادق حسینی پیش از ظهر امروز در دیدار تعدادی از فرماندهان سپاه و بسیجی با نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه هفته بسیج امسال با شعار "بسیج، پیشرو خدمت، امیدآفرین" نامگذاری شده است، اظهار کرد: به دلیل جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا ، برنامه‌های هفته بسیج امسال به صورت تجمعی برگزار نمی‌شود و بیشتر در قالب فضای مجازی و به‌صورت ویدیوکنفرانس و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی افزود: از ابتدای انقلاب تا به امروز در هر جایی و در هر کاری که بسیجیان وارد عمل شده‌اند، کارها با کمترین هزینه و عملکرد بسیار بالا انجام می‌شود و امروز نیز این نهاد انقلابی در کنار مردم در سنگر مقابله با کرونا در حال ایثارگری است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح شهید سلیمانی که با همکاری علوم پزشکی کردستان انجام می‌شود، اشاره کرد و ادامه داد: امروز بسیج در یک جهاد بزرگ مبارزه با ویروس کرونا در کنار ملت ایثارگری می‌کند.

سردار حسینی یکی دیگر از ماموریت‌های سپاه و مجموعه بسیجیان در استان را مقابله با جنگ نرم، تعمیم اهداف انقلاب و ایجاد امنیت پایدار و مقابله با جنگ نیمه‌سخت در مقابل دشمنان نظام عنوان کرد و یادآور شد: در حوزه جنگ نرم و در بخش‌های امنیتی و خدمات‌رسانی به مناطق محروم اقدامات مناسبی داشته‌ایم.

 وی به اشاره به اینکه سپاه و بسیج در حوزه اشتغال نیز طرح‌های بزرگی طی سال‌های گذشته اجرا کرده است، بیان کرد: در هفته بسیج امسال نیز دو طرح بزرگ در استان اجرایی می‌شود که می‌تواند در بحث اشتغالزایی نقش موثری داشته باشد.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: در یکی از این طرح‌ها قرار است 2 هزار و 100 هکتار از اراضی کشاورزی دیم استان که تبدیل به آبی شود، توسط بسیجیان به باغ تبدیل شود و در طرح دیگر نیز نصب و راه‌اندازی 240 پنل خورشیدی در دستور کار قرار دارد که اجرای هر کدام از این طرح‌ها می تواند برای تعدادی از جوانان استان اشتغال به دنبال داشته باشد.

سردار حسینی در ادامه از اجرای طرح محله‌محور مقابله با کرونا با عنوان "شهید سلیمانی" خبر داد و گفت: این طرح با هدف شناسایی بیماران کرونایی انجام می‌شود تا بتوانیم گامی در زمینه قطع زنجیره انتقال کرونا برداریم.

وی با بیان اینکه در این طرح شناسایی افراد مبتلا به کرونا از طریق گروه‌های کوچک و به صورت خانه به خانه و محله‌محور انجام می شود، اظهار کرد: در قالب این طرح با انجام تست فوری و معرفی افراد بیمار به مراکز درمانی زمینه جلوگیری از شیوع ویروس کرونا فراهم می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها