موج
کدخبر : ۳۵۴۰۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354099

با گسترش پوشش اینترنت در مناطق روستایی؛

رییس اداره فناوری و اطلاعات آموزش و پرورش هرمزگان از اتصال ۶۸ درصدی دانش آموزان هرمزگان به شبکه شاد خبر اد و گفت: خبرهای خوشایندی از اینترنت دار شدن مدارس مناطق بدون اینترنت در آینده ای نزدیک به گوش می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مصطفی فرهمند رییس اداره فناوری و اطلاعات آموزش و پرورش هرمزگان گفت: با گسترش پوشش اینترنت در مناطق روستایی هرمزگان بویژه مدارس مناطق بشاگرد، حاجی آباد و جاسک و همچنین برطرف شدن برخی مشکلات زیرساختی، تعداد دانش آموزان تحت پوشش شبکه شاد افزایش می‌یابد.

وی بیان داشت: هم اکنون بیش از ۸۷ درصد مدارس هرمزگان به شبکه شاد دسترسی دارند و خبرهای خوشایندی از اینترنت دار شدن مدارس مناطق بدون اینترنت در آینده ای نزدیک به گوش می‌رسد.

این مسوول اظهارداشت: بیشترین مشکل دانش آموزان  در شبکه شاد، احراز هویت آن‌هاست و همچنین بروز برخی مشکلات فنی در شبکه شاد است.

فرهمند افزود: شاید یکی از بزرگترین دستاورد شبکه شاد را می‌توان فراهم آوردن یک بستر امن و ایزوله برای دانش آموزان عنوان کرد که از بروز بسیاری از تهدیدها و آسیب‌های پیرامونی جلوگیری می‌کند.  

وی گفت: شاد یک شبکه ملی و رسمی است و به هر دلیلی اگر دانش آموزان نتوانند از این بستر و شبکه استفاده کنند از طریق مدیران مدارس و کارشناسان فناوری مناطق آموزش و پرورش قابل پیگیری است.

فرهمند با اشاره به اینکه شبکه شاد یک شبکه ملی نوپایی است، گفت: انتظار بر این است که به تدریج از مسائل شبکه شاد کاسته شود و بر امکانات آن افزوده گردد، به طوری که اکنون نیز طبق آخرین آمار ظرفیت پهنای باند این شبکه ۳۰۰گیگابیت در ثانیه رسیده که این ظرفیتی فوق العاده‌ای می‌باشد که در اختیار شبکه شاد گذاشته شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها