موج
کدخبر : ۳۵۳۱۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353172

سرپرست شهردرای منطقه 6 قم پروژه‌های این منطقه در حوزه توسعه و نگهداری فضای سبز را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید رضا حسینی گفت: ظرفیت‌های بسیار زیادی که در منطقه به‌واسطه موقعیت جغرافیایی وجود دارد می‌تواند بستر مناسبی برای اجرای طرح‌های زیربنایی در حوزه فضاهای سبز باشد.

سرپرست شهرداری منطقه 6 قم افزود: بر همین اساس برای ارتقا کیفیت زندگی شهروندان پروژه‌های اساسی از جمله ایجاد بوستان‌های محله‌ای، نگهداری صحیح و دقیق فضاهای سبز، کاشت گل و گیاه و درخت، ساماندهی وضعیت فضاهای موجود را در دست اجرا داریم.

حسینی بیان کرد: وجود پارک‌ها و فضای سبز شهری از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در پایداری اجتماعی است و نقش اکولوژیکی فضای سبز درسطح مناطق موجب کاهش میزان آلودگی محیط زیست شهری خواهد شد.

وی افزود: در این راستا سالیانه بیش از ۴۷ میلیارد ریال صرف هزینه نگهداری بوستان‌ها و لکه‌های سبز منطقه می‌شود.

سرپرست شهرداری منطقه شش قم با تأکید بر اینکه منطقه شش از ظرفیت‌های بسیار مناسبی در حوزه فضای سبز برخورداراست، تصریح کرد: به دنبال برنامه‌هایی هستیم تا بتوانیم با افزایش تجهیزات مناسب با نیاز شهروندان توسعه لازم را در مدیریت پارک‌ها و مناطق تفریحی به وجود آوریم.

به گفته حسینی، احداث دومین بوستان بانوان، تکمیل بوستان شهید تهرانی مقدم، احداث فضای سبز کوچه ۹ بلوار بعثت، تکمیل و کاشت بوستان نبوت، بهسازی بوستان نرگس و تملک زمین برای احداث فضای سبز از پروژه‌های شاخص منطقه در سال جاری است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها