موج
کدخبر : ۳۵۲۶۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352694

مدیرعامل ایزوایکو، گفت: ایزوایکو امروز جواب اعتماد کارفرمایان خود را در بخش های مختلف به خوبی داده و می تواند تکیه‌گاهی قوی و پشتیبانی مطمئن برای صنایع داخلی باشد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،  حمید رضاییان مدیرعامل ایزوایکو در دیدار به حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی نماینده ولی فقیه در هرمزگان، با تاکید بر اینکه حلقه تولید در باید در استان هرمزگان کامل شود، اذعان داشت: کشتی سازی می‌تواند تکیه‌گاهی قوی برای صنایع داخلی باشد و امید است که این نگاه اعتماد محور در دیگر بخش‌های مرتبط نیز شکل بگیرد که باعث جلوگیری از هدررفت سرمایه و داشته‌های کشور و همچنین تقویت نقاط قوت تولیدکنندگان و صنایع داخلی باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شهرک صنعتی دریایی را با محوریت رونق تولید و سرمایه گذاری راه اندازی کردیم، اذعان داشت: مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران بزرگترین زیرساخت صنایع دریایی کشور و از بزرگترین مجموعه های صنایع دریایی خاورمیانه محسوب می شود که به واسطه نوع و شکل فعالیتی که دارد تحت عنوان صنعت مادر شناخته میشود و تاثیرمستقیم و غیرمستقیم بر دیگر صنایع کشور دارد؛ از این رو در تمامی دنیا نگاهی استراتژیک به این صنعت وجود دارد که عموماً باعث شکل گیری حمایت هایی عظیم از این ظرفیت است.

مدیرعرمل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران، در ادامه یادآور شد: طی سال های اخیر مجتمع ایزوایکو پیشرفت چشمگیری هم در بخش تعمیرات شناورهای بزرگ از جمله نفتکش‌ها داشته است که امروزه با بومی‌سازی دانش در این بخش می تواند رقیبی جدی برای سایر کشورها باشد.

رضاییان اصل عنوان کرد: می توان گفت که ایزوایکو امروز جواب اعتماد کارفرمایان خود را در بخش های مختلف به خوبی داده و می تواند تکیه‌گاهی قوی و پشتیبانی مطمئن برای صنایع داخلی باشد.

وی تشریح کرد: ساخت، حمل و نصب سکوهای نفتی و گازی، تعمیر ریگ های حفاری که نقش حیاتی در جهت توسعه میادین گازی و نفتی دارد و طراحی و ساخت شناورهای اقیانوس پیما و تعمیر شناورها در سایزهای مختلف نیز از دستاوردهای بزرگ مجموعه ایزوایکو به شمار می آیند.

در ادامه این نشست حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان، ضمن اشاره به اینکه با ایجاد هم افزایی با صنایع دیگر، سعی در انتفاع از ظرفیت های یکدیگر داشته باشید، خاطرنشان کرد: سازه کارهایی را در راستای جذب سرمایه گذار و سرمایه گذاری در منطقه و مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران بکار بگیرید تا در همین راستا نگاه به داخل تقویت شده و باعث توسعه ی اشتغال و اقتصاد شود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان، ایزوایکو را نماد جهاد و اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: هرمزگان از معدود استان هایی است که در توسعه علوم و فنون دریایی و صنعت دریا محور نقش بسزایی را با وجود ایزوایکو در کشور و منطقه ایفا می کند.

رضایان اصل در پایان ضمن تشکر از نماینده ولی فقیه از توجه ویژه ایشان به صنعت دریا اضافه کرد: تأثیرگذاری ایزوایکو در حوزه‌های نفت و گاز غیرقابل کتمان است؛ ما مفتخریم که شاهد ساخت سکوهای نفت و گازی که در این مجتمع صنعتی باشیم و افتخار کنیم به اینکه این صنعت چه تأثیر مثبت و مستقیمی بر اقتصاد و همچنین افزایش ظرفیت برداشت گاز از میادین مشترک گازی داشته است.

گفتنی است؛ شرکت مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در سال ۱۳۵۲ به منظور جذب بخش بزرگی از بازار تعمیرات و ساخت شناور در ۳۷ کیلومتری غرب بندرعباس احداث شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها