موج
کدخبر : ۳۵۲۶۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352653

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان خبر داد:

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: اعضای باند 6 نفره سارقان خودرو در اصفهان توسط پلیس آگاهی استان اصفهان شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ حسین ترکیان گفت: در پی سرقت چندین دستگاه خودرو در مناطق شرق و شمال شهرستان اصفهان اعضای باند 6 نفره سارقان خودرو های زانتیا و پژو 405 به ارزش 25 میلیارد ریال دستگیر شدند.

وی افزود: کارآگاهان با استفاده از پایش تصویری سرانجام یک نفر از سارقان سابقه دار که در این سرقت ها دست داشت را شناسایی و در عملیاتی ویژه با هماهنگی مقام قضائی وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

این مقام انتظامی بیان کرد: متهم دستگیر شده هنگامی که با اسناد و مدارک ارائه شده از سوی پلیس روبرو شد به بزه انتسابی خود با همدستی 2 نفر دیگر اقرار کرد که همدستان وی نیز در عملیاتی دیگر توسط کارآگاهان  شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان، بیان کرد: در تحقیقات بیشتر مشخص شد سارقان، خودروها را پس از سرقت در اختیار 3 نفر دیگر قرار داده و این افراد هم برای اینکه کسی متوجه سرقتی بودن خودروها نشود، ارکان اصلی این خودروها را با ارکان اصلی خودروهای تصادفی جابجا کرده و سپس آنها را بفروش می رساندند.

سرهنگ ترکیان با اشاره به دستگیری 3 عضو دیگر این باند در عملیات ضربتی و موفقیت آمیز کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: در این عملیات طی بازرسی از مخفیگاه متهمان 12 دستگاه خودروی سواری زانتیا و پژو 405 مسروقه کشف شد که کارشناسان مربوطه ارزش خودروهای سرقتی آنها را  25 میلیارد ریال تخمین زدند.

رئیس پلیس اگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از تحویل متهمان به مراجع قضائی و استرداد خودروها به مال باختگان خبر داد و  اظهار داشت: با توجه به اینکه بررسی نشان می دهند خودروهای به سرقت رفته توسط سارقان فاقد هرگونه تجهیزات ایمنی بودند در این خصوص به شهروندان توصیه می کنیم ضریب ایمنی خودروهای خود را با تجهیزاتی نظیر، دزدگیر، سوئیچ مخفی، قفل فرمان، قفل پدال و ... بالا برده و فرصت سرقت کردن را از سارقان بگیرند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها