موج
کدخبر : ۳۵۲۲۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352286

محمد بدیعی خبر داد:

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از کاهش 50 درصدی شکایات مردمی با سامانه 137 در حوزه مدیریت پسماند اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمد بدیعی با اشاره به دریافت 98 پیام مرتبط با حوزه مدیریت پسماند شامل شکایات، پیشنهادات و انتقادات از طریق سامانه 137 در مهر ماه، اظهار کرد: مقایسه آمار پیام های 137 بین ماه های گذشته و مهرماه، حدود 50 درصد کاهش در تعداد  شکایات 137 را نشان می دهد.

وی افزود:  مقایسه آمار پیام های 137 بین ماه های گذشته و مهرماه، حدود 50 درصد کاهش در تعداد  شکایات 137 را نشان می دهد که با توجه به استقرار سیستم AVL و رصد و بهبود وضعیت جمع آوری منظم پسماند خشک از درب منازل، می تواند گویای افزایش رضایت شهروندی باشد.

محمد بدیعی در ادامه به تداوم اقدامات نظارتی و کنترلی در زمینه استانداردسازی فرآیند مدیریت پسماند و حذف رویه های غیرمجاز اشاره کرده و توضیح داد: در راستای تأکید بر لزوم نظارت و کنترل فرآیندهای مدیریت پسماند و برخورد با متخلفان و عوامل غیر مجاز در این حوزه، 9.5 تن پسماند خشک جمع آوری شده توسط دورگردها، زباله گردها و دیگر عوامل غیرمجاز، از طریق عوامل گشت و بازرسی این سازمان توقیف شده است.

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در این رابطه اضافه کرد: همچنین30 دستگاه خودروی متخلف شناسایی و توقیف شدند که از این تعداد، 7 خودرو با ارائه تعهدنامه محضری بعد از 15 روز رفع توقیف شدند.

وی افزود: ناظرین سازمان با مراجعه حضوری به محل های اعلام شده در این پیام ها، نسبت به بررسی و رفع موضوع شکایت اقدام کرده اند که برخی از آن ها منجر به ارسال پیام اعلام رضایت از عملکرد سازمان شده است.

این مقام مسئول با اشاره به این که عوامل غیرمجاز جمع آوری پسماند خشک، از رفتار نامنظم برخی شهروندان سواستفاده می کنند، توضیح داد: تا زمانی که شهروندان پسماندهای خشک خود را به صورت تفکیک نشده در معابر قرار دهند، عوامل غیر مجاز نیز این پسماندها را کنکاش می کنند و بعد از جداسازی اقلام ارزشمند مابقی پسماندها را به شکل نامناسبی در معابر رها می کنند که این معضل ضمن ایجاد آلودگی های گسترده زیست محیطی، به ترویج فرآیند غیر رسمی و غیربهداشتی بازیافت نیز منجر می شود.

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان خواستار همکاری شهروندان با عوامل مجاز جمع آوری پسماند خشک شده و افزود: شهروندان لازم است پسماندهای خشک را در مبادی تولید جداسازی کرده و یا به ایستگاه های بازیافت یا خودروهای مجاز جمع آوری تحویل دهند تا در فرآیند مناسب بازیافت قرار بگیرند و ثمره ای برای اقتصاد و محیط زیست شهری داشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها