موج
کدخبر : ۳۵۱۹۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351925

دبیر کارگروه منطقه ۴ کشور:

نشست مشترک استانداران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با حضور وزیر بهداشت، معاون وزیر کشور، مسئولین کمیته‌های ستاد ملی و دبیران کارگروه‌های مناطق برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه که در نشست مشترک استانداران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور به‌عنوان دبیر کارگروه منطقه ۴ کشور و‌ نماینده استان‌های کرمانشاه، کردستان، ایلام، لرستان، همدان و خوزستان حضور داشت؛ اظهار داشت: حدود ۹ ماه است که کشور درگیر بحران کرونا می‌باشد و در پیک سوم حال‌وروز کشور خوب نیست.

وی افزود: تشکیل قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا به ریاست دکتر رحمانی فضلی اقدام مطلوبی است و با بازنگری برخی فرآیندها، برنامه‌ها و اقدامات پیش‌بینی‌شده برای مقابله با کرونا، می‌توانیم مشارکت بیشتر مردم را برای مبارزه با این بحران ایجاد کنیم.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: مردم دلایل مختلفی را برای عدم رعایت پروتکل‌ها و عدم مشارکت عنوان می‌کنند ولی نیاز داریم با اقناع‌سازی و آگاهی بخشی گسترده، زمینه مشارکت مناسب مردم را برای حفظ سلامت عمومی و رعایت توصیه‌های بهداشتی بیشتر کنیم.

وی تأکید کرد: باید یک بررسی انجام شود که دهک‌های مختلف جامعه چه رفتاری در برابر این پروتکل‌های بهداشتی دارند و بر چه اساسی تصمیم‌گیری می‌کنند و در صورت نیاز حمایت‌هایی متناسب با شرایط و ویژگی‌های هر گروه صورت گیرد.

دبیر کارگروه منطقه ۴ کشور اظهار داشت: بر اساس بررسی‌هایی که در استان کرمانشاه صورت گرفته است، دهک‌های بالای جامعه مشکلی برای تأمین هزینه‌های لازم برای رعایت پروتکل‌ها و یا درمان این بیماری ندارند و مشکلاتی در برخی دهک‌های پایین جامعه وجود دارد که نیاز داریم طرح‌های حمایتی و ویژه‌ای را برای تأمین هزینه‌های درمانی و تخصیص یارانه تجهیزات پزشکی به این خانواده داشته باشیم.

وی افزود: در استان کرمانشاه بر اساس برآوردی که صورت گرفته است، معدل هزینه‌ها برای بستری هر بیمار حدود ۲۰ میلیون تومان است و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکنون حدود ۳۱۲ میلیارد دانشگاه هزینه کرده است.

بازوند اختصاص یارانه ماسک به مردم را یک راهکار مناسب حمایتی دانست و گفت: تأمین ماسک رایگان برای افراد کم‌بضاعت اقدام مناسبی است که از طریق وزارت بهداشت و اعتبارات استانی قابل تأمین است.

دبیر کارگروه منطقه ۴ کشور در ادامه بیان کرد: تداوم تعطیلی‌ها و ایجاد محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها می‌تواند در کنترل بیماری و قطع زنجیره انتقال کرونا مؤثر باشد.

بازوند در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر بیشتر تجمعات در تالارها، پاساژها و مراسمات صورت می‌گیرد و افراد عنوان می‌کنند به لحاظ اقتصادی امکان تعطیلی شغل خود را ندارند.

وی تأکید کرد: باید مانند دوران جنگ تحمیلی یک انسجام ملی را در مهر و شکست کرونا ایجاد کنیم و یک‌صدای واحد شنیده شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها