موج
کدخبر : ۳۵۱۳۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351357

فرمانده انتظامی استان اصفهان:

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: اجرای اصول پدافند غیرعامل باعث تاب آوری بیشتر در برابر فشارهای دشمن و پیروزی در جنگ نرم و جنگ اقتصادی علیه ملت ایران است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سردار محمدرضا میرحیدری به مناسبت هفته پدافند غیر عامل بیان داشت: پدافند غیر عامل یکی از ارزان ترین و کم هزینه ترین برنامه ها برای مقابله با دشمن است و در تاب آوری بیشتر برابر فشارهای دشمن نقش تعیین کننده ای دارد.

وی گفت: امروز ما با رعایت اصول پدافندی می توانیم بدون استفاده از سلاح و تجهیزات نظامی در مقابل دشمنان خود بایستیم و اقتدار ملی و قدرت بازدارندگی نظام جمهوری اسلامی ایران را افزایش دهیم.

این مقام انتظامی با اشاره به شعار " مقاومت فعال، تاب آوری حیرت انگیز، ایران قوی" که برای هفته پدافند غیر عامل تعیین شده گفت: قطعاً اجرای اصول پدافند غیر عامل باعث تاب آوری بیشتر در برابر فشارهای دشمن و پیروزی ما در جنگ نرم و جنگ اقتصادی خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطر نشان کرد: جنگ های امروزی مانند گذشته نیست و دشمنان برای اینکه یک کشور را به زانو در بیاورند ابتدا شریان های حیاتی آن را مختل کرده و با تضعیف دولت در خدمات رسانی به شهروندان باعث ایجاد نارضایتی و شورش در بین مردم می شوند که بایستی در این زمینه از آمادگی کافی در برابر نقشه های و توطئه های دشمن  برخوردار بوده  و پیش بینی های لازم را انجام دهیم .

سردار میرحیدری، مقاوم سازی سیستم های الکترونیکی و رایانه ای در برابر حملات سایبری، آمادگی لازم برای خدمت رسانی به مردم در زمان وقوع بحران های طبیعی و غیر طبیعی، مقاوم سازی ساختمان ها و تاسیسات و ذخیره سازی اقلام و کالاهای مورد نیاز برای زمان های خاص و بحرانی، مصون سازی کارکنان در برابر بیماری ها و هرگونه اقدامی که باعث تضعیف روحیه آنان شود را از جمله اصول پدافند غیر عامل عنوان کرد.

وی اظهار داشت: نیروی انتظامی به عنوان یکی از نیروهای مسلح و مقتدر نظام جمهوری اسلامی برای اینکه در مواقع بحرانی و حملات نظامی احتمالی بتواند نیروها، تجهیزات و تأسیسات خود را از تهدیدات دشمن حفظ کند لازم است که به موضوع پدافندغیر عامل توجه ویژه ای نماید.

این مقام انتظامی تاکید کرد: به همین منظور لحاظ کردن اصول پدافند غیر عامل در ساختمان ها، اماکن و تأسیسات پلیسی در دستور کار ویژه فرماندهی انتظامی استان اصفهان قرار دارد وسالانه 5 درصد از اعتبارات این فرمندهی به این موضوع اختصاص می یابد تا انشاء اله بتوانیم در برابر هرگونه تهدید و حمله دشمن با کمترین آسیب از خود دفاع کرده و تجهیزات و تأسیسات خود را از این حملات مصون نگه داریم.

سردار میرحیدری تصریح کرد: براساس سند جامع پدافند غیر عامل که در فرماندهی انتظامی استان اصفهان تهیه و به تصویب رسیده تمامی طرح ها و پروژه های عمرانی این فرماندهی با رعایت اصول پدافند غیر عامل اجرا می شوند و در ساخت اماکن و تأسیسات نیز نظارت های کارشناسی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه استان اصفهان به عنوان استان معین و جانشین تهران در زمان بحران تعریف شده گفت: پلیس این استان نیز در کنار سایر ادارات و دستگاه ها هر روز بر آمادگی دفاعی خود می افزاید و در همین زمینه نیز رزمایش های مختلفی را در طول سال اجرا کرده و پیش بینی های لازم برای تامین امنیت مردم در خدمت رسانی به مردم در زمان های بحرانی را انجام داده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان، تاب آوری حیرت انگیز ملت ایران در برابر تهدیدات و فشارهای دشمن طی مدت دوران 40 ساله انقلاب را نتیجه مقاومت، همدلی و همراهی مردم با انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: بی تردید روشنگری ، تدابیر و هدایت هوشمندانه امام(ره) و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) در مقاومت مردم و ساختن ایران قوی نقش ارزنده و بی بدیلی داشته است که بایستی خداوند را از این بابت شاکر باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها