موج
کدخبر : ۳۵۱۱۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351169

مسئول کنترل و نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد از نظارت بر کیفیت هزار و 358 نقشه با متراژ 997 هزار و 592 متر مربع خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، مهدی رضایی مسئول کنترل و نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اشاره به اینکه کار نظارت بر نقشه های ساختمانی از تیرماه سال جاری به واحد کنترل و نظارت سازمان محول شده است، اظهار کرد: تا پایان شهریور ماه بالغ بر390 پرونده شامل هزار و 358 نقشه بررسی شده است.

وی با اشاره به این که نظارت ها در کاربری های مسکونی، تجاری، اداری، درمانی، صنعتی و روستایی صورت گرفته است، افزود: 997 هزار و 592 متر زیربنا در مجموع چهار رشته اصلی توسط 36 بررسی کننده نظارت شده است.

مسئول کنترل و نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد تاکید کرد: در سال گذشته واحد فنی و مشارکت های حرفه ای سازمان با مشارکت واحد انفورماتیک نسبت به اجرای طرح دریافت و ارسال  الکترونیک و حذف فیزیکی نقشه ها بین دفاتر، شهرداری و سازمان اقدام کرده که خوشبختانه با همکاری خوب دفاتر مهندسی موفقیت آمیز بوده است.

رضایی با بیان اینکه پس از واگذاری فرآیند نظارت بر نقشه ها به واحد کنترل و نظارت نسبت به پایش آنها اقدام کردیم، تصریح کرد: با مشخص شدن نقاط قوت و ضعف کل روند، در حال برنامه ریزی و اصلاح فرآیندها هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت با مکاتبه و برگزاری جلسات هم اندیشی با کمیسیون های تخصصی درخصوص بهبود و تسریع روند بررسی نقشه ها به نتایج خوبی رسیدیم که در صورت همکاری بیشتر دفاتر و توافق و تعامل با شهرداری زمان بررسی نقشه و اخذ پروانه کاهش خواهد یافت.

رضایی یاد آور شد: مقرر گردیده است که از تاریخ 17 آبان ماه سال جاری نقشه های ارسالی از دفاتر به لحاظ  کادر، مدارک و ترتیب نقشه های موجود در فایل های ارسالی مطابق دستورالعمل مصوب و ابلاغ شده تهیه نقشه باشد تا نسبت به بررسی آنها اقدام شود که امیدواریم مسئولین محترم دفاتر، توجه لازم را به این موضوع داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها