موج
کدخبر : ۳۵۱۱۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351134

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم از افزایش درآمد ناوگان اتوبوسرانی قم تا روزی ۶ میلیون تومان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، امیر یزدی با تشریح شرایط ناوگان اتوبوسرانی شهر قم، اظهار داشت: شروع ویروس کرونا آسیب‌های زیادی را برای ناوگان اتوبوسرانی شهرداری قم داشته و درآمدهای شهرداری در این بخش را تحت تأثیر قرار داده است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم تعطیلی بیش از ۴ ماه ناوگان اتوبوسرانی را موردتوجه قرارداد و افزود: ناوگان اتوبوسرانی شهرداری قم از اسفند ۹۸ تا ۱۰ خردادماه سال ۹۹ تعطیل بوده و پس از چهار ماه با چهار خط آغاز به کارکرده و امروز با تمام ظرفیت در حال خدمات‌رسانی است.

یزدی مشکلات پیش‌آمده در درآمد اتوبوس‌ها را تشریح کرد و گفت: با آغاز به کار ناوگان پرداخت نقدی ممنوع شد ولی باوجود بازرسی‌های زیاد بعضی از رانندگان اقدام به دریافت کرایه نقدی کرده و تعدادی از شهروندان نیز به بهانه عدم پرداخت نقدی کرایه پرداخت نمی‌کردند.

وی از امکان پرداخت نقدی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و گفت: با توجه به تدابیر اندیشیده شده در هیئت‌مدیره سازمان امروز درآمد ناوگان اتوبوسرانی به سقف ۵ الی ۶ میلیون تومان رسیده است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم کاهش ظرفیت اتوبوس‌های سازمان را نسبت به سال گذشته علت شلوغی ناوگان عنوان کرد و گفت: طی سال گذشته سند ۲۳۰ دستگاه اتوبوس به علت اتمام قرارداد ۱۰ ساله با شهرداری واگذارشده و ۵۳ دستگاه نیز به علت ترس از بیماری غیرفعال هستند و با لایحه شهرداری و شورای اسلامی شهر قرارداد این ۵۳ دستگاه نیز واگذارشده است.

یزدی تعداد اتوبوس‌های فعال بخش خصوصی را ۲۵ دستگاه دانست و ادامه داد: در حال حاضر ناوگان اتوبوسرانی با اتوبوس‌های ملکی شهرداری در حال خدمت‌رسانی بوده و بخش خصوصی بدون هماهنگی لازم از اسفندماه خطوط اتوبوسرانی را خالی کردند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها