موج
کدخبر : ۳۵۱۰۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351032

اسماعیل موحدی نژاد خبر داد؛

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه روزانه ۴۰۰ تن زباله در بندرعباس تولید می شود، گفت: از مردم تقاضا می شود زباله های تولیدی خود را هر شب راس ساعت ۲۱ بیرون از منزل قرار دهند تا از انباشت آن در طول روز و آلودگی محیط زیست جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، اسماعیل موحدی نژاد معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس گفت: شهروندان بندرعباسی روزانه ۴۰۰ تن زباله تولید می کنند و در ماه بیش از ۸ میلیارد تومان هزینه جمع آوری این زباله ها می شود.

اسماعیل موحدی نژاد، افزود: از مردم تقاضا می شود زباله های تولیدی خود را هر شب راس ساعت ۲۱ بیرون از منزل قرار دهند تا از انباشت آن در طول روز و آلودگی محیط زیست جلوگیری شود.

وی اظهار کرد: مدتی است که برخی از خانواده ها صبح ها موقع خروج از منزل و یا در ساعات روز زباله های تولیدی خود را درون مخازن قرار می دهند و همین موضوع عامل تجمع انبوهی از زباله ها تا زمان جمع آوری می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس اضافه کرد: قرار دادن زود هنگام زباله در مخازن علاوه بر پیدایش زباله گردها ، زمینه انتشار بوی نامطبوع ، رشد و تغذیه حشرات و جوندگان و سگ های بلاصاحب را فراهم می کند.

موحدی نژاد با بیان اینکه جمع آوری زباله هر شب بعد از ۲۱ ساعتی هماهنگ و کشوری است که همه موضوعات از جمله پیشگیری از ایجاد ترافیک در آن دیده شده است، تصریح کرد: هزینه جمع آوری زباله در شهر بر اساس میزان تناژ تولیدی بالاست و به همین دلیل امکان جمع آوری دو یا چند بار در روز زباله که درخواست برخی از شهروندان است وجود ندارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه مردم نقش تعیین کننده ای در پاکیزگی شهر و جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی دارند از همه شهروندان درخواست کرد در ساعات ابتدایی شب و یا ساعت اعلام شده زباله های خود را درون مخازن قرار دهند و از خروج زود هنگام آن در دیگر ساعات روز خودداری کنند.

موحدی نژاد بر همراهی بیشتر شهروندان با مجموعه مدیریت شهری به منظور حفظ محیط زیست، جلوگیری از ایجاد آلودگی و همچنین فرهنگ سازی در این زمینه تاکید کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه انباشت زباله در هر نقطه از شهر به شماره ۱۳۷ شهرداری بندرعباس اطلاع دهند تا نسبت به جمع آوری آن در اسرع وقت اقدام شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها