موج
کدخبر : ۳۵۰۳۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350320

دادستان عمومی و انقلاب خرم‌آباد:

دادستان عمومی و انقلاب خرم‌آباد، از برخورد قاطع این دادستانی با مجرمین سابقه‌دار، سارقین و برهم‌زنندگان نظم و امنیت در لرستان خبر داد.

به گزارش ، داریوش شاهون‌وند در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج لرستان ، گفت: مجرمین سابقه‌دار، سارقین و اراذل و اوباش در لرستان مشمول ارفاق در مجازات نمی‌شوند.

دادستان عمومی و انقلاب خرم‌آباد تصریح کرد: این دادستانی با اختیارات حاصله از قانون، در برخورد با جرائم خشن و مجرمانی که با اقدامات مجرمانه خود، آسایش و آرامش مردم را سلب می‌کند جدی است.

وی، ادامه داد: مجرمین سابقه‌دار، سارقین، اراذل و اوباش و بر هم زنندگان نظم عمومی بدانند که دادگستری لرستان هیچ تخفیفی برای اینگونه مجرمان قائل نیست و اشد مجازات در انتظار آنان خواهد بود.

شاهون‌وند، افزود: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته اخیر، درگیری مسلحانه، نزاع دسته‌جمعی  و قتل در لرستان، به‌ویژه خرم‌آباد کاهش چشمگیری داشته و در مهرماه، این حجم از جرایم به 15 درصد تقلیل یافته است.

دادستان خرم‌آباد، تاکید کرد: استفاده از سلاح سرد نیز جزو خطوط قرمز دستگاه قضایی است که با حمل کننده و استفاده کننده از اینگونه سلاح‌ها در منازعات و درگیری‌های خیابانی با قاطعیت برخورد خواهیم کرد.

*در لرستان، سرقت مسلحانه نداریم

وی، گفت: در موضوع سرقت مسلحانه، هیچ پرونده مفتوح قضایی وجود ندارد و اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه، خوشبختانه این پدیده شوم در لرستان و مرکز استان مصداقی ندارد.

*دادستانی با سارقین برخورد می‌کند، مردم نیز هوشیار باشند

داریوش شاهون‌وند، با اشاره به کیف‌ قاپی در خرم‌آباد، تصریح کرد: متاسفانه اینگونه جرائم حاصل ذهنیت بزهکارانه مجرمان و عدم رعایت نکات امنیتی و هشداری توسط مردم است که باید در این خصوص کارهای فرهنگی و آموزشی بیشتری صورت پذیرد، لذا ضمن هشدار به اینگونه سارقین، از عموم مردم می‌خواهیم که در مراودات و ترددهای خود، به امنیت تجهیزات در اختیار اعم از کیف و تلفن همراه و ... اهمیت داده و زمینه ارتکاب اینگونه جرائم را فراهم نیاورند اما، از سوی دیگر این دادستانی در صورت برخورد با چنین پرونده‌هایی، اشد مجازات را برای مجرمین در نظر خواهد گرفت چراکه حفظ حقوق عامه مردم ز جمله وظایف دستگاه قضایی است.

دادستان خرم‌آباد

*مجرمین بدانند !!!

او، با تاکید بر اظهارات پیشین خود، افزود: مجرمین سابقه‌دار، سارقین، اراذل و اوباش، بر هم زنندگان نظم عمومی، حمل کنندگان سلاح گرم یا سرد غیرمجاز بدانند، دادستانی خرم‌آباد در برخورد با جرائم آنان بسیار سخت‌گیرانه عمل خواهد کرد و هیچگونه تخفیفی اعم از ترک محاکمه، آزادی مشروط، استفاده از شرایط عفو عمومی و خصوصی، تعلیق مجازات، استفاده از هرگونه مرخصی و ... در نظر نخواهد گرفت. پس لازم است تا قبل از اقدام به هرگونه عمل مجرمانه، به عواقب پیش رو توجه کنند.

دادستانی خرم‌آباد

*پیشگیری از وقوع جرم ، بهتر از برخورد قهری و قضایی است

دادستان عمومی و انقلاب خرم‌آباد، گفت: من از دستگاه‌های متولی در امور فرهنگی، اصحاب رسانه لرستان و سایر نخبگان جامعه می‌خواهم با کارهای فرهنگی یا تبلیغی، در کاهش تنش‌های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، دادگستری لرستان و دادستانی خرم‌آباد را همراهی کنند چراکه معتقدیم، پیشگیری از وقوع عمل مجرمانه، بهتر از هرگونه برخورد قهری و قضایی است.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها