موج
کدخبر : ۳۵۰۱۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350198

امام جمعه شهر تهران مطرح کرد؛

امام جمعه شهر تهران گفت: مدیران منطقه آزاد کیش با خلق ثروت و جلوگیری از تاراج اموال عمومی، گام های بزرگی برای توسعه این جزیره برداشته اند که که می تواند الگویی برای سایر مناطق آزاد کشور باشد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت الاسلام ابوترابی فرد امام جمعه شهر تهران در دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، گفت: هر کجا عقلانیت، صداقت و سلامت حاکم شود، نتایج خوبی برای کشور حاصل می شود. بر اساس اقدامات صورت گرفته که حاصل صداقت، سلامت، تلاش و سختکوشی مدیران و دست اندرکاران سازمان منطقه آزاد کیش بوده، با خلق ثروت و جلوگیری از تاراج اموال عمومی، گام های بزرگ و چشمگیری برای توسعه کیش برداشته شده که می تواند الگویی برای سایر مناطق کشور باشد.

عضو سابق هیات رئیسه مجلس در ادامه گفت: با کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری و ایجاد منابع مشروع و صحیح درآمدی، توسعه پایدار محقق می شود و خوشحالیم که چنین نگرشی در جزیره کیش حاکم است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد در ادامه با اشاره به تلاش کیش برای تبدیل شدن به هاب نوآوری منطقه، رشد طرح های عمرانی و زیرساختی، فعال شدن تمام طرح های نیمه تمام، مشارکت با بخش خصوصی برای تسریع روند اجرای طرح ها، برنامه ریزی برای درآمدزایی از حوزه گردشگری سلامت، تقویت فعالیت های دانشگاهی و حرکت به سوی خلق برند دانشگاهی بین المللی و در نهایت رونق جزیره علیرغم شرایط ناشی از تحریم و کرونا، را اقدامات بسیار ارزنده و قابل توجهی دانسته و خواستار تداوم این رویکرد برای رسیدن به شرایط مطلوب تر شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این جلسه گفت: پس از قبول مسئولیت مدیرعاملی سازمان منطقه آزاد کیش، با اتکاء به خداوند متعال، بازنگری در رویه ها و روندهای پیشین را آغاز کرده تا با شناخت دقیق تهدیدها و فرصتها، نقشه را حرکت خود را ترسیم کنیم.

غلامحسین مظفری در دیدار با امام جمعه شهر تهران ضمن اظهار خرسندی از اینکه پس از دو سال از آغاز فعالیت، کیش به شرایطی بسیار بهتر دست یافته، گفت: حاصل تلاش همکاران زحمتکش در سازمان منجر به بیرون آمدن از بحران ها شد. در حال حاضر علاوه بر تامین هزینه های جاری، همه طرح های عمرانی کیش فعال بوده و صد در صد بودجه مصوب، تخصیص یافته است.

وی افزود: پس از دو سال، شرایط به گونه معناداری تغییر کرده است. به طوری که به دنبال اصلاحیه بودجه هستیم و قصد داریم درصدی به بودجه عمرانی اضافه شود. در این مدت پروژه هایی که مدت‌ها متوقف شده بودند، اکثرا فعال شده اند.

طرح احداث ترمینال جدید فرودگاه نیز، فعال شده و به سرعت مراحل پایانی خود را طی می‌کند.

غلامحسین مظفری، اجرای روند سخت و زمان بر لایروبی اسکله 35 هزار تنی کیش که بخاطر فقدان منابع مالی متوقف بود را از دیگر اقدامات مهم در دست انجام دانست.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، در این دیدار به تبیین این موضوع پرداخت که اجرای کارهای زیرساختی در کیش با چشم انداز حداقل ٢٥ ساله دیده شده است، گفت: برای موفقیت باید از نگاه کوتاه مدت و تبلیغاتی دست برداشت و افق های بلند مدت را برای سعادت کشور و امکان رقابت با دیگران مد نظر قرار داد. با این نگرش، علیرغم افزایش هزینه ها هرگز به کاری برای منافع کوتاه مدت دست نزده ایم و این موضوع در توسعه شبکه فیبر نوری، سیستم تصفیه فاضلاب و دهها طرح دیگر متجلی است.

غلامحسین مظفری در ادامه با اشاره به تلاش فراوان و همه جانبه برای تبدیل کیش به قطب نوآوری منطقه خلیج فارس گفت: راه اندازی برج نوآوری با هدف استقرار شرکت‌های دانش بنیان که با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امکان تحقق یافت.

وی توجه به موضوع تولید ارزهای دیجیتال، ایجاد دهکده سلامت، راه انداری دانشگاه بین المللی جدید با همکاری دانشگاههای معتبر داخل و خارج، تقویت مباحث اجرایی اقتصاد دریا و تسهیل روند واردات کالاهای اساسی و استراتژیک از طریق رفع موانع گمرکی را از دیگر برنامه های سازمان برشمرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها