موج
کدخبر : ۳۴۹۸۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349881

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از آغاز رفع حادثه خط انتقال اصلی آب در قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، علی جان صادق پور ضمن اعلام خبر فوق، اظهار کرد: این خط لوله از مسیر حدود نیمی از شهر می‌گذرد که چندین بیمارستان و مرکز درمانی را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد، به همین دلیل تاخیر در بهسازی آن خطر آفرین است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم، جلوگیری از نفوذ آب به بستر زیرخط لوله و احتمال بروز حادثه بزرگتر، جلوگیری از تخریب احتمالی کوله و پایه پل یادگار، جلوگیری از آب‌گرفتگی زیرگذر یادگار امام و خسارات احتمالی، قطعی طولانی مدت آب و افزایش زمان تعمیرات را از ضروریات تسریع در این عملیات برشمرد.

وی با بیان اینکه رینگ غربی آبرسانی شهر قم مناطق 2، 3، 6 و بخشی از منطقه هفت شهر قم را تحت پوشش قرار می‌دهد اظهار داشت: به منظور رفع حادثه و تعویض شیرآلات این خط لوله، برنامه‌ریزی مدون و دقیقی با هماهنگی مدیریت بحران استانداری و تمام دستگاه‌های اجرایی استان انجام شده است.

 صادق پور با اشاره به اینکه عملیات اجرایی این پروژه از صبح روز یکشنبه بیست و هفتم مهرماه آغاز می‌شود و تا صبح روز پنج‌شنبه یکم آبان ماه ادامه خواهد داشت خاطرنشان کرد: از عصر دوشنبه تا ظهر پنج‌شنبه بخش‌هایی از مناطق تحت پوشش این شبکه، دچار افت فشار و قطعی آب می‌شوند که تمهیداتی برای حل رفع این مشکل نیز در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه 20 تانکر ثابت و سیار کار آبرسانی به شهروندان این مناطق را در مدت‌زمان اجرای پروژه بر عهده خواهند داشت، تصریح کرد: شبکه دوم آب شهر نیز با حدود 100 آبسار در مدار است و مردم می‌توانند آب شرب مورد نیاز خود را از آن‌ها تأمین کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم همچنین از شهروندان خواست به اندازه نیاز خود آب ذخیره کنند و طی این مدت بیش از گذشته در استفاده بهینه از آب و صرفه‌جویی در مصرف دقت لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به برخی دیگر از تمهیدات در نظر گرفته شده به منظور کاهش زمان قطعی آب یادآور شد: گرچه افت فشار و قطع آب پیش‌بینی شده برای اجرای این طرح 72 ساعت است اما با اقدامات فنی و مهندسی، بخش‌هایی از این مناطق با استفاده از منابع زیرزمینی در کمتر از 24 ساعت آبدار می‌شوند که البته کیفیت آب نیز با تغییراتی مواجه خواهد شد.

صادق پور با قدردانی از مساعدت معاون عمرانی استانداری و همکاری صمیمانه، شهرداری، نیروی انتظامی، صدا و سیما، راهنمایی و رانندگی، آتش‌نشانی، اداره کل راهداری استان، دانشگاه علوم پزشکی، شرکت توزیع نیروی برق و شرکت مخابرات در اجرای این پروژه، گفت: امیدواریم عملیات اجرایی این پروژه بدون مشکل خاصی و طبق برنامه زمان‌بندی به پایان برسد.

یادآور می‌شود خیابان‌های شیخ‌آباد، توحید، موسوی، سواران، شاهد، باهنر، جوادالائمه، یادگار امام، ولی‌عصر، حکمت، 20متری معصومیه با فرعی‌های منشعب در منطقه دو، خیابان‌های کشاورز، شاه ابراهیم، سوم خرداد شمالی و جنوبی، بعثت، 20 متری زاد، قلعه کامکار با فرعی‌های منشعب در منطقه 6، خیابان‌های اراک، کیوانفر، بوعلی، ایستگاه، خاکفرج با فرعی‌های منشعب در منطقه 7 و خیابان‌های امام، سعیدی، تولید دارو، شهید بهشتی، چمران، شهرک امام حسن، آزادگان، انصار الحسین، 24 متری مطهری با فرعی‌های منشعب در منطقه 3 شهرداری در مدت اجرای این پروژه دچار افت فشار یا قطعی آب می‌شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها