موج
کدخبر : ۳۴۹۲۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349274

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: دریا در محدوده ی تنگه هرمز و همچنین مناطق شرقی جاسک متلاطم خواهد بود، که توصیه می شود شناورهای سبک از ترددهای دریایی خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: طی روز جاری با شدت کمتر در مقایسه با روزهای گذشته، شاهد وزش بادهای شمال شرقی در مناطق شرقی و مرکزی استان و همچنین تنگه هرمز خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: امروز سرعت وزش باد در مناطق شرقی جاسک و شرق دریای عمان قابل ملاحظه و به بیش از 45 کیلومتر در ساعت خواهد رسید.

عارفی عنوان کرد: دریا در محدوده ی تنگه هرمز و همچنین مناطق شرقی جاسک و جزایر تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی با افزایش سرعت بادهای شمال شرقی متلاطم خواهد بود، که توصیه می شود شناورهای سبک از تردد‌های دریایی خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه از ساعات ظهر، از میزان سرعت باد و تلاطم دریا کاسته خواهد شد، افزود: به تناوب تا روزهای پایانی هفته ی جاری و با شدت کمتر، وزش باد شمال شرقی در ساعات صبح در استان تداوم خواهد داشت و دریا در محدوده ی تنگه هرمز در ساعات صبح متلاطم پیش بینی می شود.

این کارشناس در پایان اضافه کرد:  از لحاظ دمایی به تدریج  در استان کاهش نسبی دما مورد انتظار است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها