موج
کدخبر : ۳۴۹۲۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349215

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی خبر داد:

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی از اجرای طرح یک پارچه سازی جهت حل مشکل آب‌رسانی در روستاها خبر داد.

سیدجواد ساداتی نژاد، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی اظهار کرد: این طرح در همین ابتدای کار موفقیت خود را نشان داده و نوید تقویت و تسهیل  فعالیت ها را برای شرکت های آب و فاضلاب روستایی دارد.

وی گفت: اجرای طرح یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اقدامی هدفمند و رو به جلو بود که در همین مدت نیز بخشی از مشکل آب‌رسانی در روستاها را برطرف کرده است.

این مقام مسئول افزود: با توجه به اینکه شرکت‌ های آب و فاضلاب شهری در مجموع امکانات گسترده تری نسبت به شرکتهای آب و فاضلاب روستایی دارند، می توانند با استفاده از این ظرفیت ها کمک حال آبفار بوده و در پیشبرد اهداف و برنامه ها تاثیرگذار باشند.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: حتما هم افزایی این دو شرکت می تواند به نفع شبکه های آب روستایی باشد و مشکلات عمده این شبکه ها را برطرف یا به حداقل برساند؛ به همین لحاظ این اقدام، حرکتی موثر، ارزشمند و به جا از وزارت نیرو بوده است.

ساداتی نژاد با اشاره به تجهیزات شبکه های آبرسانی شهری نیز خاطرنشان کرد: از نظر تجهیزات و تاسیسات تامین، ذخیره سازی و شبکه انتقال و توزیع آب نیز آبفای شهری می تواند بخش قابل توجهی از محدوده های روستایی را پوشش داده و حل مشکلات روستاها در کشور را با هزینه های کمتری، سرعت ببخشند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این طرح باعث صرفه جویی در هزینه های این دو شرکت نیز می شود، یادآور شد: با اجرای کامل این طرح در کشور، جدای از مزایای دیگر، در زمینه کاهش هزینه ها نیز اقدامی مهم صورت گرفته، چرا که بعد از این یکپارچه سازی، شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی میتوانند در پروژه ها و مناقصه ها حرکتی مشترک داشته و از ظرفیت هر دو شرکت، استفاده کنند.

 وی افزود: اکنون امکانات و پتانسیل کارشناسی و تخصص های موجود در هر دو شرکت ادغام شده و با هم افزایی که ایجاد شده، شرایط مطلوب تری در زمینه حل مشکلات شرکت ها فراهم شده است.

ساداتینژاد با اشاره به مزایای این طرح برای حوزه انتخابیه کاشان، آران و بیدگل عنوان کرد: در همین ابتدا با اجرای این طرح یکپارچه سازی، امسال در تابستان تنش های آب روستایی ما به شدت کاهش پیدا کرد چرا که با ادغام این شرکتها ظرفیت ها برای انجام امورات نیز افزایش قابل توجهی داشته است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی  در پایان گفت: در بسیاری از روستاهای استان اصفهان که مشکل آبرسانی وجود داشته و برای روستاها با تانکر آب برده می شد، امسال تقریبا مشکل جدی نداشتیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها