موج
کدخبر : ۳۴۹۰۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349088

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: بیشینه سرعت باد تا 50 کیلومتر بر ساعت و افزایش ارتفاع امواج دریا، بیش از 1.5 متر پیش بینی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه‌های هواشناسی هرمزگان گفت: طی امروز دوشنبه 21 مهر ماه، همچنان تحت تاثیر فعالیت سامانه پرفشار، در مناطق شرقی، جنوب شرقی، شمالی، مرکزی استان، تنگه هرمز، دریای عمان و شرق خلیج فارس افزایش سرعت وزش بادهای شمال شرقی پیش بینی می شود که سبب خیزش گرد و خاک، کاهش دید افقی و کیفیت هوا و مواج شدن دریا به ویژه در ساعات صبح تا ظهر می شود.

وی در بخش پیگری از سخنان خود افزود: بیشینه سرعت باد تا 50 کیلومتر بر ساعت و افزایش ارتفاع امواج دریا، بیش از 1.5 متر پیش بینی می شود.

عارفی گفت: طی ساعات بعد از ظهر، از میزان سرعت باد کاسته می شود و طی ساعات صبح سه شنبه، تداوم وزش بادهای شمال شرقی لیکن با شدت کمتر در مناطق ذکر شده پیش بینی می شود. 

وی اضافه کرد: قابل ذکر است، وزش بادهای شمال شرقی در نیمه ابتدایی روز تا پایان هفته جاری در استان ادامه خواهد داشت. لذا توصیه می شود در این مدت تمهیدات لازم در بنادر استان صورت پذیرد و شناورهای سبک و صیادی از ترددهای دریایی خودداری کنند.

عارفی عنوان کرد: همچنین طی امروز تا ساعات ظهر با توجه به بروز گرد و خاک در برخی نقاط یاد شده، کودکان، سالخوردگان و افراد دارای بیماری قلبی و تنفسی از فعالیت در محیط باز اجتناب کنند.

وی در پایان اضافه کرد: از نظر دمایی نیز طی این مدت کاهش رطوبت نسبی هوا و کاهش دمای کمینه در استان پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها