موج
کدخبر : ۳۴۸۹۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348970

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: مراکز استخراج ارزهای دیجیتال که از برق غیرمجاز یا سایر انشعاب ها برای تامین برق مورد نیاز خود استفاده می کنند، علاوه بر جریمه به مراجع قضایی معرفی می شوند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،  هاجر عبدی افزود: استفاده از این دستگاه ها به دلیل مصرف بالای برق باعث افزایش بار مصرفی ترانس ها ، افزایش بار خطوط و در بیشتر موارد موجب افت ولتاژ و تشدید خاموشی ناشی از کمبود برق و ایجاد نارضایتی مشترکان می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان با اشاره به کشف 64 دستگاه تولید ارز دیجیتال در پارسیان افزود: فعالیت این دستگاهها با استفاده از انشعاب خانگی و کشاورزی بوده که طبق دستورالعمل وزارت نیرو امری غیرقانونی است.

عبدی اضافه کرد:  اگرچه تولید کنندگان رمز ارز می توانند با ارائه مجوز و پروانه صادره از سازمان های ذیربط نسبت به دریافت انشعاب قانونی اقدام و از حمایت قانونی برخوردار باشند اما برخی افراد سودجو به دلیل کسب سود بالاتر از انشعابات دیگر با تعرفه های ارزان قیمت به صورت غیر قانونی و مخفیانه استفاده می کنند که حسب وظیفه قانونی ، شناسایی و پیگیری های لازم همواره در دستورکار قرار داشته و اقدامات قانونی از طریق دستگاه های نظارتی و مراجع قضائی به عمل خواهد آمد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان اضافه کرد:براساس دستورالعمل وزارت نیرو تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها به دو روش اتصال به شبکه و خرید انرژی و یا تامین انرژی از طریق مولدهای عمدتا خورشیدی صورت می گیرد. در صورت نیاز متقاضی به برق شبکه توزیع به نسبت میزان دستگاههای درحال استفاده، انشعاب متقاضیان از طریق نصب پست یا فیدر جدید واگذار می شود. وی در خصوص تعرفه برق مراکز استخراج ارزهای دیجیتال گفت: بهای هرکیلووات ساعت برق مصرفی به طور میانگین 9 هزارو 650 ریال تعیین شده است که در ماههای گرم یا سرد سال تغییر می کند.

عبدی همچنین یادآور شد: چنانچه درکارگاه های صنعتی و مزارع کشاورزی دستگاه های ماینر شناسایی شود، مسئولیت قانونی و جرائم بر عهده مالک انشعاب خواهد بود. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان در پایان خواستار جدیت، تلاش و همراهی بیشتر مردم استان در جهت جلوگیری از فراگیر شدن استفاده غیر مجاز از دستگاه های مذکور شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    من مجوز دارم، ولی غیر قانونی کار میکنم
    به این دلیل که یکی از دوستانم مجوز داشت ، ولی به امکان واردات قانونی دستگاه ماینر وجود ندارد و از بازار داخل تهیه کرد و متاسفانه ۴۰۰ عدد دستگاه را با وجود فعالیت قانونی با تعرفه قانونی به دلیل قاچاق بودن دستگاه های داخل گرفتند و چند روز زندان بود تا به قید وصیقه آزاد شده فعلا

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها