موج
کدخبر : ۳۴۸۸۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348887

امام جمعه قم گفت: از همه افراد می‌خواهیم به سنت حسنه نبوی وقف بپیوندند و با وقف اموالشان، گامی در راه حل مشکلات نیازمندان و جامعه اسلامی بردارند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی در آیین چهارمین مرحله رزمایش بزرگ مواسات و همدلی که با عنوان « شمیم حسینی » برگزار شد، ضمن قدردانی از خیرین و واقفانی که بساط خیر و نیکوکاری را گسترده‌اند، اظهار کرد: این افراد از نام و مال خود می‌گذرند تا رضایت الهی را کسب کنند.

وی افزود: عمر انسان هر چقدر باشد تمام شدنی است ولی آنچه باقی می‌ماند انفاق و کار نیکی است که از آدمی به جا می‌ماند و چه بهتر که آدمی صدقه‌ای جاریه از خود بجا بگذارد زیرا این کار عمری جاودانه به انسان می‌بخشد.

امام جمعه قم با بیان اینکه انفاق از بهترین و پاکیزه‌ترین اموال در راه خدا، بهترین کاری است که می‌توان انجام داد خاطرنشان کرد: به قول شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ما ملت امام حسین(ع) هستیم و ملت امام حسین، در راه اعتلای فرهنگ عاشورا و کمک به جامعه اسلامی، از جان و مال خود می‌گذرد.

سعیدی گفت: رزمایش مواسات و همدلی مومنانه و اجرای طرح‌هایی مانند شمیم حسینی از محل عواید موقوفاتی که سال‌هاست از وقف آنها می‌گذرد، نشان می‌دهد وقف هیچگاه از بین نمی‌رود و آثار و برکات آن برای همیشه ماندنی است.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) تصریح کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم با امانتداری در این زمینه حرکت و درآمد موقوفات را در راستای نیت واقفان هزینه می‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها