موج
کدخبر : ۳۴۸۶۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348607

رضا بدرزاده خبرداد:

رئیس اداره منابع آب شهرستان گرمی گفت: با شروع فصل پاییز و آغاز بارش ها، اداره منابع آب شهرستان گرمی با بکارگیری نیروهای عملیاتی خود اقدام به آبگیری سد گیلارلو نمود .

به گزارش خبرگزاری اردبیل،  رضا بدرزاده رئیس اداره منابع آب شهرستان گرمی گفت: همه ساله با شروع فصل پائیز و افزایش آب رودخانه ها در اثر عدم استفاده کشاورزان از آبهای جاری رودخانه ها در این فصل از سال و همچنین افزایش دبی رودخانه ها در اثر بارش ها، اداره منابع آب شهرستان گرمی در راستای اهداف سازمانی خود مبنی بر تامین و عرضه آب مطمئن برای بخشهای مختلف مصرف، اقدام به آبگیری و ذخیره سازی آب در پشت سدها می کند.

وی خاطرنشان کرد: سد گیلارلو با حجم مخزن 5.8 میلیون متر مکعب از طریق آب مازاد رودخانه های برزند چایی و دیزج چایی بواسطه کانالی بطول ۱۶ کیلومتر تغذیه می گردد .

 بدرزاده اظهار داشت: با آبگیری و ذخیره سازی آب در فصول سیلابی و غیر فصلی، ۷۰۰ هکتار از اراضی دیم پائین دست این سد آبیاری می گردد .

رئیس اداره منابع آب شهرستان گرمی عنوان کرد: پیرو هشدار هواشناسی مبنی بر بارش باران و احتمال بروز سیلاب و آمادگی قبلی نیروهای این اداره در مقابل افزایش آبدهی و سیلابی شدن رودخانه ها، نیروهای عملیاتی این اداره در راستای کنترل و مدیریت سیلاب تمامی رواناب و سیلاب  حاصل از بارندگی ردخانه برزند را به مخزن سد گیلارلو انتقال دادند .

وی افزود: علی رغم کاهش بارندگی و خشکسالی های سال های اخیر، به برکت شروع بارش های خوب پاییزی و آغاز زودهنگام آبگیری در سال آبی 1400_۹9 انشااله روزهای خوشی برای کشاورزان منطقه در انتظار خواهد بود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها