موج
کدخبر : ۳۴۸۰۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348098

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان:

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان اظهار کرد: قوانین و حمایت های صورت گرفته باید روشن، گره گشا و بدون بند و تبصره باشد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان،  مسعود گلشیرازی در نشست مجازی توسعه اقتصاد هوشمند و حمایت های سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران در طرح «بوم واره»،  خواستار توجه جدی به حمایت های مغفول مانده در حوزه کسب و کارهای نوپا ، به ویژه در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات شد و تاکید کرد: قوانین و حمایت های صورت گرفته باید روشن، گره گشا و بدون بند و تبصره باشد.

وی دلیل عدم مطلوبیت وضعیت استان اصفهان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را جامع و کامل نبودن و تسهیل کننده نبودن سبدهای حمایتی این حوزه دانست و افزود: با توجه به اینکه اشتغال آفرینی در این حوزه سریعا می تواند رشد کرده و به بهبود شاخص های محیط کسب و کار کمک کند، لازم است به کسب و کارهای نوپا در حوزه IT بیش از پیش توجه شود.

دبیر شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان، در نظر گرفتن حمایت ها و طرح های تشویقی متناسب با اقتصاد و تورم موجود را بسیار مهم دانست و بر ضرورت تهییج کننده بودن این طرح ها تاکید نمود.

مسعود گلشیرازی در پایان سخنان خود از اعلام آمادگی اتاق بازرگانی اصفهان برای انعقاد تفاهم نامه با وزارت ارتباطات به منظور حمایت از فعالیت شاغلان و شرکت های این حوزه خبر داد و تصریح کرد: از آنجا که در اتاق دوره نهم بر کمک به رونق کسب و کار اعضا توجه جدی شده است؛ ما آمادگی داریم با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حمایت از شرکت های این حوزه، علاوه بر تسهیل فعالیت های شرکت های این حوزه، به ترغیب شرکت ها و استارتاپ ها برای پیوستن به حوزه تجارت الکترونیک بپردازیم.

دستور العمل ها و قوانین حامی استارتاپ ها برای مدیران استانی تبیین شود

اصغر اخوان مقدم، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان نیز فراهم کردن زیرساخت های لازم برای پیوستن شرکت ها به حوزه تجارت الکترونیک و سرمایه گذاری در این حوزه را بسیار ضروری دانست و گفت: لازم است طی جلساتی به تبیین دستور العمل ها و قوانین حامی استارتاپ های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کلیه استان ها به ویژه اصفهان پرداخته شود.

اتاق بازرگانی اصفهان

معافیت های مالیاتی، بزرگ ترین دغدغه کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

در ادامه معاون سیاستگذاری و اعتباربخشی فناوری اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران، خدمت «بوم واره» را یکی از مهم ترین و جدیدترین خدمات سامانه ایران نوآفرین در سال جاری و بستری برای تعامل شرکت ها با یکدیگر معرفی نمود.

شهره ناصری افزود: در این طرح با حمایت دولت، شرکت های نوآفرین می توانند به صورت رایگان و با تخفیف از خدمات شرکت های بزرگ استفاده کنند.

وی تاکید کرد: در ازای ارائه این خدمات، شرکت های سرویس دهنده از دولت تسهیلات حمایتی دریافت می کنند.

این مقام مسئول ضمن تشریح فعالیت ها و حمایت های سازمان فناوری اطلاعات ایران، با بیان اینکه یکی از بزرگ ترین دغدغه های کسب و کارهای این حوزه برخورداری از معافیت های مالیاتی است، گفت: بر این اساس، طبق ماده 2 آیین نامه حمایت از کسب و کارهای نوپا توانستیم فرایندی ایجاد کنیم که شرکت های نوپای دارای کمتر از سه سال سابقه فعالیت و درآمد کمتر از 500 میلیون تومان بتوانند از معافیت مالیاتی برخوردار شوند.

وی در ادامه، به رسمیت شناختن فضای کار اشتراکی و فریلنسینگ، کارورزی و دورکاری را نیز از دیگر حمایت های این سازمان معرفی کرد و گفت: استان اصفهان از لحاظ شاخص توسعه فاوا در کشور دارای رتبه پنجم، از لحاظ سطح دسترسی دارای رتبه سوم و از لحاظ میزان مهارت نیز حایز رتبه پنجم در بین استان های کشور است.

معاون سیاستگذاری و اعتباربخشی فناوری اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران ابراز امیدواری کرد: با توجه به پتانسیل های موجود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان اصفهان رتبه های مذکور در سال های آتی ارتقا یابد. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها