موج
کدخبر : ۳۴۷۴۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347410

رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری استان یزد، از نظارت بر مسائل مالی، اخلاقی و رفتاری نهاد های هم زیست با قوه قضاییه خبر داد و گفت: از آنجا که هم زیستی کانون وکلا با مجموعه قضایی، موجب توقع مردم شده و هرگونه لغزش و خطایی به نام مجموعه قضایی نیز نوشته می شود، نظارت بر مسائل مالی، اخلاقی و رفتاری این قشر از سوی مجموعه حفاظت و اطلاعات دادگستری نیز صورت می پذیرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، مجید فرهمندزاده رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: در دوران تحول قوه قضاییه باید با اصلاح امور، شرایط را برای خدمت به مردم و تحقق هدف مقدس احقاق حق و بسط عدالت هموار کرد.

وی در جلسه با رئیس کانون وکلای یزد، اظهار داشت: پس از نشست مشترک شورای معاونین دادگستری با هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری استان یزد، مقرر شد مسائل مشترک در یک کارگروه اختصاصی طرح و پیرامون مسائل و مشکلات دو سویه بحث و تبادل نظر صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: ماحصل همه این نشست های مشترک، باید ختم به ارتقاء خدمت به مردم، اعتلای نظام قضایی استان و گسترش عدالت در جامعه گردد.

این مقام قضایی، بر رعایت شأن وکلا در مجموعه قضایی استان تأکید کرد و بیان داشت: وکلا یک بال فرشته عدالتند و در این راستا و با توجه به هدف مقدسی که دنبال می کنند شرایطی فراهم شده تا با رعایت شأن تردد آنان در دادگستری تسهیل گردد.

وی با یادآوری راه اندازی طرح کاردکس که در جهت تردد وکلا با هدف حفظ شئون شغلی وکلا و دیگر مرتبطین دستگاه قضایی در هفته قوه قضاییه رونمایی شد، اظهار داشت: تلاش مجموعه قضایی استان بر تسهیل امور با تکیه بر تکنولوژی های روز است.

رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری استان یزد، از نظارت بر مسائل مالی، اخلاقی و رفتاری نهاد های هم زیست با قوه قضاییه خبر داد و گفت: کانون وکلا یک نهاد مستقل غیر دولتیِ خودگردان است و از این جهت باید این نهاد خود بر مجموعه تحت امر خویش نظارت داشته باشد، اما از آنجا که هم زیستی این نهاد با مجموعه قضایی، موجب توقع مردم شده و هرگونه لغزش و خطایی به نام مجموعه قضایی نیز نوشته می شود، نظارت بر مسائل مالی، اخلاقی و رفتاری این قشر از سوی مجموعه حفاظت و اطلاعات دادگستری نیز صورت می پذیرد.

وی با اشاره به درخواست مجموعه وکلا برای مشارکت در نشست های قضایی و بهره مندی از ظرفیت علمی دادگستری، این حرکت را به فال نیک گرفت و گفت: با همکاری معاونت منابع انسانی دادگستری همانگونه که در نشست های تخصصی نقد رأی یک بخش ویژه برای وکلا دیده شد، برنامه ای برای مشارکت بیشتر وکلا در نشست های علمی نیز در نظر گرفته می شود.

فرهمندزاده ابراز داشت: آموزش، نیازی است که هیچگاه از انسان ساقط نمی شود و بدون تردید هرچه سطح علمی مجموعه قضایی و وکلا و کارشناسان افزایش یابد در تحقق عدالت و اتقان آراء تأثیر مثبت خواهد گذاشت.

وی گفت: نشست های مشترک، نقش به سزایی در ارتقاء امور مرتبط دارد لذا با هدف بررسی مصوبات جلسات مشترک قبل و همچنین نقد و بررسی مسائل مرتبط روز، نشست های مشترک به صورت ماهانه برگزار خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها