موج
کدخبر : ۳۴۷۱۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347152

با حضور معاون اول رئیس جمهور؛

12 طرح دریایی و بندری به ارزش 1400 میلیارد ریال در سفر معاون اول رئیس جمهور به هرمزگان در بندر شهید رجایی به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور که روز شنبه پنجم مهر، به منظور افتتاح چندین طرح فولادی، درمانی، دریایی و بندری و همچنین شرکت در جلسه اقتصاد مقاومتی به استان هرمزگان سفر کرده بود، با حضور در مجتمع بندری شهید رجایی بندرعباس، 12 طرح را در حوزه زیرساخت های دریایی، بندری ، مخابراتی و گردشگری دریایی را افتتاح کرد.

محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی در جریان این آیین افتتاح، گفت: پروژه های مذکور در حوزه های زیر ساخت های دریایی، بندری، مخابراتی و گردشگری دریایی است که در سراسر استان احداث و امروز با حضور معاون اول رییس جمهور و هیات همراه به بهره برداری رسید.

وی این طرح ها را شامل احداث پایانه ترانزیت و صادراتی، احداث مخازن نگهداری فرآورده های نفتی، احداث 12 پست اسکله شناور گردشگری در  نقاط مختلف سواحل استان، بازسازی اسکله 16 تا 20 بندر شهید رجایی، نوسازی خطوط ریلی خط 4 راه آهن بندر شهید رجایی  عنوان کرد.

راستاد تحویل و بهره برداری از یک فروند بارج جمع آوری آلودگی و قایق تناب گیر و چندین پروژه مخابراتی را از دیگر پروژه های حوزه دریایی و بندری برشمرد و گفت: تمامی این طرح ها به شکل نمادین با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، اسلامی وزیر راه و شهرسازی و دیگر مسئولان در بندر شهید رجایی مورد بهره برداری قرار گرفتند.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی هزینه کرد طرح های مذکور را 1400 میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم آن را 312 نفر اعلام کرد.

شایان ذکر است؛ شرکت در جلسه مشترک گمرک، بنادر و دریانوردی، صمت و بانک ها به ریاست معاون اول رییس جمهور در محل بندر شهید رجایی از دیگر برنامه های است که هم اکنون در محل بندر شهید رجایی در حال برگزاری است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها