موج
کدخبر : ۳۴۶۶۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346633

نماینده ولی فقیه در کردستان اطاعت کردن از امر فرماندهی را علیرغم اختلاف نظر افراد، رمز پیروزی در ایام دفاع مقدس دانست.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام حاج عبدالرضا پورذهبی امروز دوشنبه در آیین تجلیل و تکریم از پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس و مقاومت کردستان که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس همزمان با سراسر کشور برگزار شد، اظهار کرد: بقا و وضعیت جنگ به چند چیز بستگی دارد که اگر این شاخصه‌ها وجود نداشته باشد نمی‌توان موفق شد.

نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: اشرافی‌گری، فسادها، استکبارها و غیره همه و همه بخاطر عدم معنویت است.

به گفته نماینده ولی فقیه در استان کردستان، نخستین شاخص دفاع مقدس، اطاعت بود افرادی که درهشت سال جنگ تحمیلی شرکت کردند مطیع بودند.

حجت‌الاسلام پورذهبی افزود: اختلافات در اینکه جنگ از کدام نقطه شروع شود وجود داشت اما همه مطیع بودند وهمین مطیع‌بودن موجب پیشبرد اهداف می‌شد.

وی با بیان اینکه کسانی که در جنگ شرکت داشتند متدین و اهل نماز شب بودند، عنوان کرد:  بزرگانی در دفاع مقدس شرکت داشتند که برای راز و نیاز با خدا درون قبر می‌نشستند.

حجت‌الاسلام پورذهبی اذعان کرد: اخلاص و شجاعت از ویژگی‌های بارز رزمندگانی بود که در جبهه و جنگ در مقابل سپاه بعثی ایستادگی کردند.

وی افزود: اینها از جان شیرین خود گذشتند، اما بعضی‌ها با وجود اینکه مال زیادی دارند حتی حاضر به گذشت از مال خود نیستند و به بیت‌المال هم دست‌درازی می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه ساده‌زیستی از ویژگی بارز رزمندگان ایران اسلامی در طول هشت سال دفاع مقدس بود، عنوان کرد: ساده‌زیستی در منش و رفتار آنها به گونه‌ای بود که در نوع رفتار و زندگی آنها کسی فرمانده را از رزمنده تشخیص نمی‌داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها