موج
کدخبر : ۳۴۶۵۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346589

رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) خبرداد؛

رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) از استخدام بیش از 60 درصد فارق التحصیلان دانشگاه حضرت معصومه(س) خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، ابراهیم عبدی پور امروز در کنفرانس خبری با محوریت مهارت آموزی و کارآفرینی دختران دانشجو و ارائه رشته‌های هنری، با اشاره به اینکه دانشگاه حضرت معصومه(س) به عنوان یک دانشگاه دولتی تک جنسیتی ویژه دختران در سال 86 تاسیس شد، اظهار کرد: این دانشگاه بعد از الزهرا دومین دانشگاه دولتی تک جنسیتی و اولین دانشگاه تک جنسیتی بعد از انقلاب است که به نوعی برای سایر استان‌ها نیز الگو شد.

وی با بیان اینکه درحال حاضر 10 رشته کارشناسی و 8 رشته کارشناسی دانشجویان مشغول به تحصیل هستند، مطرح کرد: در برنامه عملیاتی دانشگاه و رشته‌هایی که مصوب شده است قرار بر این شده که این دانشگاه گسترش پیدا کند.

رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) با اشاره به اینکه سه سال قبل ماموریت این دانشگاه رشته‌های علوم عنوان شد، عنوان کرد: در این دانشگاه باید رشته‌هایی دایر باشد که به افزایش توانمندی خانم‌ها و ارتقای نقش اجتماعی آن‌ها در خانواده و جامعه کمک کند که خوشبختانه این رویکرد توسط وزارت علوم پذیرفته شده است.

وی با بیان اینکه تعداد دانشجویان فعلی دانشگاه در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هزار و 600 نفر است، خاطرنشان کرد: 42 نفر به عنوان هیأت علمی ثابت و 80 نفر هیأت علمی مدعو نیز در این دانشگاه فعالیت دارند؛ این دانشگاه اولین دانشگاهی است که در شهرک دانشگاهی استان قم مستقر شده است.

عبدی پور با اشاره به اینکه دانشگاه حضرت معصومه(س) در طی 10 سال اخیر توانسته پروژه‌های متعددی را در این منطقه احداث کند، تصریح کرد: درحال حاضر سه مجموعه ورزشی در این دانشگاه برای دانشجویان وجود دارد.

وی با بیان اینکه 4 رشته هنرهای دستی در دستور کار این دانشگاه قرار گرفته است، افزود: رشته حقوق، فقه و حقوق اسلامی، علوم قرآن و حدیث، مدیریت بازرگانی، مدیریت کسب و کارهای کوچک، حسابداری، زبان‌شناسی، مشاوره  و تجارت الکترونیک در مقطع کارشناسی و رشته‌های مدیریت بازرگانی، کارآفرینی، تجارت الکترونیک، بازاریابی، بازاریابی بین الملل، مدیریت استراتژیک، علوم حدیث و حقوق کیفری اطفال و نوجوانان در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه تدریس می‌شود.

رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) با اشاره به اینکه پیش بینی ما بر این است که در سال آینده 16 رشته در مقطع کارشناسی و 14 رشته در مقطع کارشناسی ارشد داشته باشیم، اضافه کرد: تعداد دانشجویان غیر بومی در این دانشگاه چند درصد بیشتر از دانشجویان بومی است.

وی با بیان اینکه با طرح سازمان سنجش احتمال دارد در سال آینده تعدادی دانشجو با شرط معدل و بدون کنکور پذیرش کنیم، تاکید کرد: این دانشگاه در زمان تاسیس با حدود 200 دانشجو آغاز به کار کرده و هر ساله یک روند رو به رشدی را طی کرده است.

عبدی پور با اشاره به اینکه حدود دو هزار نفر از این دانشگاه فارق التحصیل شده‌اند، اظهار داشت: طبق مطالعات انجام شده در سال‌های اخیر حدود 62 درصد فارق التحصیلان این دانشگاه استخدام شده‌اند؛ فارق التحصیلان دانشگا‌ه‌ها باید به گونه‌ای مهارت کسب کرده باشند که بتوانند خودشان یک فعالیت شغلی متناسب با رشته خودشان دایر کنند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها